Intensywne treningi taneczne, wiele godzin w tygodniu spędzanych na sali ćwiczeń, dynamiczny styl życia, nauka nowych choreografii – te i wiele innych sytuacji, jakich doświadczamy na co dzień jako tancerze, mogą sprawić, że będziemy potrzebować pomocy fizjoterapeuty czy masażysty. Może zdarzyć się tak, że z powodu silnych „zakwasów” nasze treningi staną się mniej efektywne, a nawet postanowimy zrobić sobie w nich przerwę – co przekłada się zwykle na opóźnienie w realizacji celów tanecznych. Na szczęście w kryzysowych sytuacjach w życiu tancerzy z powodzeniem pomagają doświadczeni specjaliści – oferujący nowoczesne, przemyślane masaże, mające na celu rozluźnienie mięśni, usunięcie blokad wewnątrz ciała, rozmasowanie bolących miejsc, dodanie energii, poprawę nastroju, przyspieszenie powrotu do formy i wiele więcej. Rzeczywiście – ile potrzeb Klientów, a więc w dużej mierze sportowców i osób prowadzących aktywny tryb życia, tyle pomysłów na masaż.

Jak dobrać masaż na prezent?

To o czym warto pamiętać wybierając masaż dla siebie lub kogoś bliskiego (co ciekawe – to właśnie vouchery na masaże są w ostatnim czasie jedną z najchętniej wybieranych opcji prezentowych) to fakt, aby zawsze dobierać zabieg do rzeczywistych potrzeb naszego organizmu. Innego typu masaż sprawdzi się tancerzowi, którego dotyka nadmiar stresu, inny – tancerce, która nie rozgrzewała się odpowiednio przed treningami, jeszcze inny przyjdzie z pomocą wtedy, kiedy dokucza nam uciążliwy ból danej partii mięśni i stawów. Jaki masaż wybrać, aby móc wrócić w pełni sił na salę taneczną albo zniwelować złe samopoczucie przed treningiem? Podpowiadamy!

Masaż relaksacyjny dla tancerza – jak działa?

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów masaży przez tancerzy – niezależnie od tego czy tańczą hobbistycznie czy zawodowo – jest masaż relaksacyjny, który pozwala na głęboką regenerację po intensywnym czasie treningów. Masaż relaksacyjny dla tancerzy to również doskonała propozycja na odprężenie przed ważnym wydarzeniem – na przykład turniejem czy występem. Nie da się ukryć, że to właśnie masaż relaksacyjny należy do tego rodzaju zabiegów, które zaleca się większości osób – ze względu na swoje uniwersalne, skuteczne działanie, pozwalające na chwilę relaksu na co dzień. Jeśli czujesz, że zarówno Twoje ciało, jak i głowa potrzebują odpoczynku od sali tanecznej – prawdopodobnie masaż relaksacyjny jest dla Ciebie! Dzięki tego typu działaniu – nie tylko na moment zapomnisz o nurtujących Cię sprawach, ale także przyjemnie spędzisz czas sam / a ze sobą, za co bez wątpienia podziękuje Ci Twoje ciało, które stanie się znacznie bardziej elastyczne, pozbawione blokad i napięć.

Czym jest masaż leczniczy?

Masaż dla tancerza to także masaż leczniczy – a więc mający na celu wyleczenie danej dolegliwości. Najczęściej w przypadku osób trenujących różne rodzaje tańca – masaż leczniczy dotyczy rąk bądź nóg, jednak nie są to jedyne przypadki. Może się zdarzyć, że po dynamicznym treningu czy serii ćwiczeń nasz kręgosłup przeciąży się – wówczas również warto wybrać się do wykwalifikowanego masażysty, aby omówić z nim dany problem. Konsultacja przed masażem jest bardzo ważna – jeśli wcześniej dotykały Cię dolegliwości związane chociażby z kręgosłupem (na przykład konkretnym jego odcinkiem), powinieneś / aś oczywiście poinformować o tym swojego masażystę. Jeśli mimo masażu nie czujesz upragnionej ulgi – nie zrażaj się! Czasem musi minąć kilka dni, aby ciało doszło do siebie po wysiłku, jakim bez wątpienia jest zabieg – wówczas warto zaopatrzyć się w leki przeciwbólowe, takie jak maść na stawy czy plastry dedykowane kłopotom z kręgosłupem.

Masaż stóp a wyniki taneczne

Coraz to bardziej popularny w ostatnim czasie staje się masaż stóp – a więc ten rodzaj masażu, który skupia się wyłącznie na stopach. Kto jak kto, ale my – tancerze, doświadczamy bólu, obrzęku, otarć czy też najzwyklejszego w świecie zmęczenia stóp, prawdopodobnie znacznie częściej niż inne osoby! Nie ma się co dziwić – to właśnie nimi w dużej mierze pracuje się podczas tańca. W tym miejscu warto zwrócić uwagę o odpowiednie zadbanie o stopy na co dzień – nawet najlepsze masaże nie usuną naszych dolegliwości, jeśli będziemy mieli źle dobrane obuwie. Niestety, wciąż na salach tanecznych można znaleźć osoby, które tańczą w zbyt małych czy za dużych butach – co może skutkować nie tylko bólem samych w sobie stóp, ale także całego kręgosłupa. Niewłaściwe dobrane obuwie taneczne może stanowić też przyczynę częstych kontuzji na parkiecie.

Masaż dla tancerza – jak często?

W zależności od tego jakie efekty chcemy uzyskać podczas wizyt w gabinecie masażu – możemy wybierać się tam systematycznie co tydzień, dwa lub miesiąc (w zależności od potrzeb), ale także wyłącznie wtedy, kiedy odczuwamy dolegliwości bólowe. Niestety – masaże wykonywane wtedy, kiedy odczuwamy już dyskomfort, mogą okazać się zbyt słabym rozwiązaniem na nurtujący nasz problem. Aby rzeczywiście wygrać z bólem mięśni i stawów – warto umawiać się na masaże nawet wtedy, kiedy czujemy się stosunkowo w porządku. Pamiętajmy, że każdy sygnał naszego organizmu w postaci nawet delikatnego bólu oznacza, że wewnątrz nas dzieje się coś niepokojącego – dlatego tak ważne jest, aby nie zwlekać z umówieniem masażu!

Jak wybrać gabinet masażu dla tancerza?

Chociaż wciąż niewiele jest miejsc dedykowanym tancerzom – na mapie naszego kraju powoli pojawiają się gabinety masażu dla tancerzy. Warto szukać ich w okolicy szkół tanecznych. Aby dobrze wybrać swojego masażystę – powinniśmy porównać też opinie w Internecie, a jeśli mamy możliwość porozmawiania z kimś, kto być może aktualnie korzysta z usług naszego przyszłego specjalisty, jak najbardziej powinniśmy to zrobić! Nawet jeśli nie od razu uda się nam trafić na osobę, której powierzymy swoje zdrowie – warto próbować, ponieważ to właśnie profesjonalne, regularnie wykonywane masaże mogą okazać się „strzałem w dziesiątkę”, jeśli chodzi o czynnik, wpływający na realizację naszych celów tanecznych!

masaż leczniczy

Właściwie wykonany masaż to nie tylko ulga w bólu czy zniwelowanie obrzęku, ale także poprawa samopoczucia i zastrzyk pozytywnej energii – jeśli do tej pory nie korzystałeś / aś z masaży leczniczych, relaksacyjnych i tych dedykowanych stopom… koniecznie to zmień!

A Ty, co sądzisz o masażach dla tancerzy?