Wybór pierwszego tańca, otwierającego przyjęcie weselne, wielu narzeczonym spędza sen z powiek. Nic dziwnego – pierwszy taniec powinien być przecież idealny, bezbłędny, zatańczony do perfekcji, a przy tym na luzie, z uśmiechem na twarzy. Mamy nadzieję, że wyczuliście płynący z powyższego zdania sarkazm – ponieważ doskonały pierwszy taniec jest wtedy, kiedy Wy go za taki uznaliście! Czy na podstawie pierwszego tańca weselnego można powiedzieć coś więcej na temat Was jako pary, Waszej relacji, zażyłości i związku? Jak się okazuje – często jak najbardziej! Wytworny walc, szalona improwizacja, swobodny taniec z zabawnymi akcentami, a może coś jeszcze innego? Znajdźcie swój pierwszy taniec na poniższej liście i… sprawdźcie jakim związkiem jesteście!

Walc angielski lub walc wiedeński

Jeśli Wasz wybór padł na klasykę – a więc zapierający dech w piersiach walc angielski lub wiedeński, prawdopodobnie całe Wasze wesele było zaplanowane w najmniejszym szczególe. Przepiękne winietki, imponujące stroje, idealny dobór kolorystyczny, wiele degustacji menu i alkoholi – aż wreszcie… Wasz wymarzony dzień ma miejsce! Chociaż coraz więcej osób odchodzi od tak perfekcyjnych, zaplanowanych w każdym detalu wesel – Wy zrobiliście to w swoim stylu i czuliście się z tym świetnie. Prawdopodobnie Wasz pierwszy taniec stanowił wspaniałe widowisko, a trenowany był pod okiem doświadczonego instruktora. Na sali tanecznej być może przeżywaliście niejeden kryzys – jednak efekt z całą pewnością wymazał z pamięci katorżnicze treningi! Możliwe, że do pierwszego tańca dodaliście też szereg efektów specjalnych – na czele z efektownym dymem czy bańkami mydlanymi. Co gustowny walc angielski lub wiedeński mówi o Was jako parze? Jesteście perfekcjonistami i nie znosicie porażki. Wierzycie w prawdziwą miłość na całe życie – i oboje staracie się nawet w pozornie błahych kwestiach. Lubicie, gdy wszystko dopięte jest na “ostatni guzik”, a całość zachwyca Was swoim efektem. Nie godzicie się na półśrodki – jesteście wymagający i rzeczywiście sporo oczekujecie od drugiej połówki, ale zawsze najwięcej wymagacie od samych siebie. Wasza codzienność małżeńska jest doskonale zorganizowana i uporządkowana, a wśród rodziny i znajomych uchodzicie za parę idealną!

Taniec “po Waszemu”

Wasz pierwszy taniec stanowił połączenie różnych technik, tańczących w rytm wielu fragmentów muzycznych? Prawdopodobnie to właśnie on na długo utkwi w pamięci Waszych gości weselnych! Jeśli do pierwszego tańca podeszliście na luzie – z myślą o tym, aby wyrażał Was jako parę, prawdopodobnie na co dzień zachowujcie się dokładnie tak samo! Rzeczy nie muszą być “od linijki”, aby wywoływały uśmiech na Waszych twarzach – ważne, że stanowią cenne i, co ważniejsze, Wasze wspomnienia. Oboje jesteście charakterni, uznawani za indywidualistów – lubicie mieć rację, robić coś inaczej niż wszyscy, podkreślacie swoje zdanie. Rodzina i przyjaciele uwielbiają w Was tę oryginalność – i często zastanawiają się czym tym razem ich zaskoczycie! Swobodny, naturalny i piękny zarazem pierwszy taniec stanowił dla Was doskonałą okazję do dobrej zabawy, którą w pełni wykorzystaliście! Na co dzień chętnie zaskakujecie się w drobnych gestach, odważnie spełniacie marzenia i wierzycie, że małżeństwo jest na tyle udane, na ile starają się obie strony. Z Wami nie da się nudzić! Lot balonem, skok ze spadochronem czy uprawianie sportów ekstremalnych – to Wasze drugie imię. Jako para wnosicie w każdą imprezę multum pozytywnej energii – a w tańcu potraficie wyrażać swoje uczucia do siebie nawzajem jak mało kto!

para tańczy pierwszy taniec na przyjęciu weselnym

Pierwszy taniec w rytmie slow

Swój pierwszy weselny taniec odtańczyliście mocno wtuleni do siebie, bujając się w rytm przypominającej czasy narzeczeństwa piosenki? Być może ten moment rzeczywiście mocno Was stresował – na szczęście dodając sobie nawzajem otuchy, wyszliście z niego bez szwanku, prezentując tym samym rodzinie i przyjaciołom spokojne, rytmiczne widowisko emanujące empatią, miłością i akceptacją. Pierwszy taniec w rytmie slow nie musi być długo trenowany, aby zachwycić gości – to, co  w nim najważniejsze to właśnie szczerość i prawdziwość płynąca z każdego kroku, gestu, spojrzenia. Na co dzień jesteście zgodnym, oddanym małżeństwem – które do swoich obowiązków podchodzi odpowiedzialnie i z głową. Nie tracicie czasu na głupoty – doskonale wiecie czego chcecie, a sprawienie radości czy przyjemności drugiej połówce uruchamia w Was aktywność i motywację. Obce są Wam ciche dni, intensywne kłótnie czy rozstania wraz z powrotami – od początku trwania tej relacji doskonale wiecie dokąd ma Was zaprowadzić. Nie boicie się jednak konfliktów – które wspaniale potraficie rozwiązać rozmową. Wasze życie przypomina lekki, zwiewny taniec – przede wszystkim jesteście oddanymi przyjaciółmi, którzy zawsze mogą na sobie polegać.

Pierwszy taniec z rekwizytami

Do odtańczenia pierwszego tańca użyliście zabawnych, interesujących rekwizytów, na przykład cylindra, kwiatów, Waszego wspólnego zdjęcia? Bez wątpienia cechuje Was ogromna pomysłowość i kreatywność! Taniec to dla Was zabawa, ale również ekspresja – uwielbiacie się dobrze bawić, a tej zabawy nie brakuje Wam na co dzień! Wiecie jak dbać o siebie nawzajem – na przykład poprzez rozpieszczanie się prezentami. W towarzystwie uchodzicie za udaną parę, która doznała wielkiego szczęścia trafiając na siebie nawzajem. Oboje jesteście też bardzo sentymentalni – uwielbiacie wszelkiego rodzaju pamiątki, które z powodzeniem przypominają Wam o wspólnie przeżytych miłych chwilach. Wiecie, że na rozwiązywanie problemów najlepszy jest jakościowy czas – długi spacer, rozmowy przy kawie, odpoczynek w domowym zaciszu. Uwielbiacie również tańczyć – niezależnie od tego czy jest to taniec w klubie czy na plaży. To właśnie zmysłowy, pełen namiętności taniec pozwala Wam na moment zatrzymać się w pędzącym świecie – doceniając fakt, że macie siebie nawzajem każdego dnia!

A jaki był Wasz pierwszy taniec – szalony, spokojny, a może absolutnie w Waszym stylu?

Podzielcie się w komentarzach!