Czy bazując wyłącznie na podstawie ulubionego stylu tanecznego można wyczytać konkretne cechy osobowości? Jak się okazuje – jak najbardziej jest to możliwe! Wszystko dzięki określonej charakterystyce tańca – jeden z nas będzie wolał wolne, płynne tempo, drugi – znacznie większą dynamikę i energię taneczną. I choć podstawowy podział osobowości wyróżnia melancholika, sangwinika, choleryka oraz flegmatyka – podział na style tańca jest znacznie bardziej złożony. Co w sytuacji kiedy nie lubisz tańczyć bądź nie tańczysz wcale? Niestety, będziesz zmuszony / a odpuścić sobie dzisiejszą zabawę! Już sam fakt przepadania za tańcem świadczy o otwartości na realizację swoich pasji, zainteresowań i hobby. Osoby, które tańczą, można uznać też za komunikatywne – bo przecież taniec to istna mowa ciała! Sporą rolę ogrywa jednak rola komunikacji – inaczej będzie komunikował się miłośnik rumby, a inaczej fan walca wiedeńskiego. Zatem… do dzieła! Znajdź swój ulubiony styl taneczny i… odkryj swoją osobowość na nowo!

Walc angielski / wiedeński

Zaczynamy od absolutnej klasyki – miłośnicy i miłośniczki wszelkiej maści walców z pewnością będzie cechować perfekcjonizm i spokój. To osoby opanowane, o wysokiej kulturze osobistej – umiejące zachować się w nawet najbardziej wymagającym towarzystwie. Tancerze walca bywają ostrożni w życiu, a do powierzonych zadań podchodzą niezwykle skrupulatnie i dokładnie. Nie godzą się na półśrodki – nie lubią bylejakości, przeciętności, braku produktywności. Wolny czas spędzają chętnie na łonie natury lub z ulubioną książką. Bywają romantyczni. Podobnie jak w tańcu – w innych sferach życia również cenią nieśmiertelną klasykę. Fan bądź fanka walca z większym prawdopodobieństwem wybierze na elegancką kolację małą czarną, prosty garnitur czy białą koszulę. Maniery w życiu codziennym to istotny aspekt, na który zwracają uwagę przede wszystkim w czasie wyboru partnera życiowego. Chociaż mogą wydawać się poważni – kiedy poznamy ich bliżej, możemy liczyć na wspaniałą, satysfakcjonującą obie strony znajomość!

Cha-cha

Gorąca, kubańska cha-cha to taniec dla pewnych siebie osób – dokładnie wiedzących czego chcą, w którą stronę zmierzają i czego poszukują w drugiej osobie. Z miłośnikami cha-chy nie da się nudzić – bywają skupieni na sobie, lubią dominować, ale dzięki temu każda impreza nabiera wyjątkowego charakteru! W związku cenią sobie oddanie, szczerość i lojalność. Cha-cha to ulubiony taniec silnych, wymagających osób, które potrafią połączyć pracowitość oraz zaradność na co dzień z umiejętnością doskonałej zabawy – na przykład w weekendy. Fani cha-chy to dusze towarzystwa – które zwykle dobierają z nietuzinkową starannością. Nie zadowalają się każdym uśmiechem, ciepłym słowem czy miłym gestem – dopiero wówczas, gdy zdobędą je od ukochanej osoby, mogą czuć się spełnieni. Cha-cha, mająca w sobie nuty rumby, może wskazywać również na sporą namiętność – możesz być pewien, że wkraczając w relację z osobą, która najchętniej tańczy właśnie cha-chę, przeżyjesz intensywny, jedyny w swoim rodzaju związek!

kroki taneczne na parkiecie

Twist

Lubisz tańczyć twista? To oznacza, że masz w sobie niezwykle wesołą naturę! Dla Ciebie szklanka zawsze jest do połowy pełna – a niepoprawny optymizm to Twoje drugie imię. Na każdy problem masz rozwiązanie – szeroki uśmiech i ponad przeciętną energię do działania. W grupie bywasz nazywany “maskotką”, a nawet – żartobliwie – “błaznem”, bo to właśnie z Twoich dowcipów towarzystwo śmieje się najgłośniej. Doskonale wiesz czym jest dystans – przyjaciele i druga połówka odnajdują w Tobie radosne wsparcie. Nie da się ukryć, że gdy tylko pojawiasz się w pomieszczeniu pełnym nowych osób – nawet te z nich, które Cię nie znają, zwracają na Ciebie uwagę. Wnosisz nie tylko pozytywną energię, ale i iskrę nadziei – szczególnie wtedy, kiedy udzielasz rad swoim bliskim. I choć sam / a niejednokrotnie zmagasz się z różnego rodzaju trudnościami – Twoja radosna osobowość wydostaje Cię z opałów za każdym razem tak samo skutecznie!

Tango

Chociaż tango może kojarzyć się z chęcią posiadania i władzy – nie wszyscy liderzy, managerowie czy właściciele firm są jego miłośnikami. Co ciekawe, może okazać się, że kochasz tango całym sercem – nawet wtedy, gdy powszechnie jesteś uważany / a za osobę raczej skrytą, nieśmiałą i niedostępną. I tak jest też z tangiem – otwierasz się wyłącznie na ukochaną osobę, dając jej z siebie wszystko to, co najlepsze. Twoje najskrytsze uczucia nie są dla wszystkich – a Ty z niezwykłą skrupulatnością podejmujesz decyzje o tym, z kim będziesz się przyjaźnić, a z kim nie. Bywa, że jesteś uparty / a i nerwowy / a – do czasu, gdy Twoja druga połówka nie zaopiekuje się Twoją delikatną, wrażliwą stroną. W życiu twardo stąpasz do siebie – bywasz aż nadto racjonalny / a, by w chwilach intymności uwolnić wewnętrzny ogień. Na co dzień potrzebujesz sporo ciepła i uwagi – nawet wtedy, gdy zakładasz maskę osoby chłodnej oraz zdystansowanej.

Foxtrot

Ten amerykański taniec towarzyski będzie odpowiadał wszystkim marzycielom – snującym plany na przyszłość, spisującym swoje cele, lubiącym organizację czasu. Osoby, lubiące tańczyć foxtrota, to doskonali rozmówcy, którzy chętnie spędzą z Tobą czas zarówno wypijając kawę na mieście, spacerując lasem, udając się w daleką podróż czy skacząc ze spadochronem. Fani foxtrota są niezwykle otwarci na to, co przyniesie życie – choć mają swoje plany, które chcieliby spełnić, wiedzą, że czasami nie mają wpływu na przekorny los. Biorą życie takie, jakie jest w danej chwili – chcąc wycisnąć z niego wszystko to, co najlepsze. Potrafią cieszyć się z małych rzeczy – dbają o rodzinę, przyjaciół i samych siebie. Nie wyobrażają sobie rezygnacji z codziennych drobnych przyjemności – wiedzą, że to właśnie one nadają życiu wspaniałego smaku!

Nie zapomnij zapytać swojej drugiej połówki oraz znajomych o ich ulubiony taniec…

Sam / a wiesz dlaczego warto!