Czy miejsce, które wybieramy na wakacyjny wypoczynek może określać nasze preferencje taneczne? Chociaż może wydawać się to nieco dziwne – pewne cechy naszego charakteru jak najbardziej wskazują na to w jakim stylu tanecznym czujemy się najlepiej! Dokładnie te same cechy weryfikują codzienne wybory – nawet tak prozaiczne jak wybór wakacyjnego kierunku! Ponieważ do wakacji zostały zaledwie trzy miesiąca, a część z nas zarezerwowała letnią podróż – warto sprawdzić co wybrany przez nas w tym roku kierunek mówi o nas samych w roli… tancerza! Gorące, piaszczyste plaże, strome, pełne przygód góry, daleka podróż w tropiki, a może relaks na pobliskiej agroturystyce? Sprawdź sam / a i przekonaj się jakim tancerzem jesteś – wyłącznie na podstawie swojej decyzji!

Pełen wdzięku taniec solo

Najlepiej czujesz się na plaży? Nic dziwnego, że to właśnie ją wyraźnie uwzględniłeś / aś w swoich wakacyjnych planach! Ciepły, przyjemny piasek pod stopami, szum morskich fal, pachnąca bryza, cisza, spokój i aura wakacyjnych gorących miesięcy to naprawdę Twój żywioł – w którego towarzystwie prawdziwie odpoczywasz, “ładując akumulator” na powrót do pracy. Jeśli na tegoroczną wakacyjną podróż wybrałeś wszystkim nam dobrze znany Bałtyk – lub któryś z europejskich krajów oferujący dostęp do pełnego uroku morza – najprawdopodobniej najlepiej czujesz się w pełnym wdzięku tańcu solo! Niezależnie od tego czy jesteś kobietą czy mężczyzną – to właśnie taniec solo umożliwia Ci pokazanie swojego prawdziwego “ja”. Dokładnie tak samo zachowujesz się na co dzień – jesteś indywidualistą / indywidualistką, chodzisz własnymi ścieżkami i nie boisz się mówić własnego zdania. Twój pełen uroku, zabawny, a zarazem zmysłowy taniec solo sprawia, że z łatwością nawiązujesz nowe znajomości – przyciągając nowych ludzi w oka mgnieniu! Twoje nadmorskie wakacje obfitują w przyjemne chwile – spędzone na plaży, z muzyką w tle oraz – nie może być inaczej – tańcem, którym potrafisz zaskoczyć nawet grono starych, dobrych znajomych. Twój taniec solo emanuje pewnością siebie, autentycznością –  a “carpe diem” to motto, które wyznajesz. Możesz być pewien / pewna, że tegoroczny wakacyjny wypoczynek nad morzem przyniesie Ci całe mnóstwo szczęśliwych chwil – również tych spędzonych na parkiecie!

Ekspresyjny taniec nowoczesny

Uwielbiasz górskie wspinaczki, aktywne dni spędzone na wędrówkach, a to wszystko w towarzystwie ulubionych osób, świeżego górskiego powietrza, pięknych widoków i pełnego po brzegi plecaka? Jeśli w tym roku zamierzasz wybrać się na wakacje w góry – z całą pewnością taniec nowoczesny jest dla Ciebie! Na co dzień z przyjemnością stawiasz sobie liczne wyzwania – doskonale organizujesz, planujesz, snujesz wizje. Zazwyczaj osiągasz wszystko to, co tylko sobie zaplanowałeś / aś – i właśnie takiej determinacji i sumienności nauczyły Cię górskie wędrówki! Nie boisz się podejmować ryzyka – nie tylko w czasie wspinaczki, ale również w tańcu. Jesteś aktywny / a, przebojowy / a w tańcu – choć na co dzień cenisz sobie swoją własną przestrzeń i prywatność. Jesteś introwertykiem / introwertyczką, jednak w tańcu zmieniasz się nie do poznania. Dynamiczne, pełne energii kroki tańca nowoczesnego przenoszą Cię do zupełnie innego świata – w którym czujesz się jak ryba w wodzie! Nienawidzisz się nudzić – plażowanie nie jest dla Ciebie, w przeciwieństwie do przygód, jakie niosą ze sobą strome szczyty polskich i zagranicznych gór. Na wakacjach lubisz tańczyć przy ognisku – celebrując kolejne zdobyte miejsca. I właśnie tak zapowiadają się Twoje wakacyjne miesiące tego roku – wychodząc na długie wędrówki nie zapomnij o odpowiedni przygotowaniu, również pod kątem suplementacji. Powodzenia!

trening tańca nowoczesnego

Kubański taniec latynoamerykański

Czym jest gorąca niczym tropikalne słońce rumba? Tak, to właśnie ona stanowi jeden z najpopularniejszych tańców latynoamerykańskich. Wywodzi się z Kuby – i choć Twoje wakacje wcale nie muszą obejmować tak dalekich kierunków, w Twoim sercu drzemie prawdziwa latynoska energia! Niezależnie od tego w który samolot wsiądziesz tego lata – najbardziej ciągnie Cię właśnie do rumby. Uwielbiasz towarzystwo nowych osób na wakacjach, nie boisz się szybkich, pełnych przygód romansów – a każdy nowy dzień traktujesz niczym pustą kartkę… w sam raz do zapisania nowymi wspomnieniami i doświadczeniami! W tańcu jesteś spontaniczny / a i zadziorny / a – to właśnie z jego pomocą najmocniej otwierasz się na drugą osobę. Dzięki tanecznym krokom oraz szaleństwie na parkiecie – Twój partner / partnerka ma okazję poznać Twoją zmysłową, wyzwoloną twarz. Wakacje na rajskiej plaży, z przepysznym, kolorowym drinkiem w ręku, głową pełną szalonych pomysłów i pasją do zmysłowego, ekscytującego tańca – dokładnie tak zapowiada się Twój letni urlop w tym roku! A jeśli planujesz dać swój taneczny popis na przyhotelowym parkiecie – nie zapomnij o zabraniu do walizki odpowiednich butów do tańca! 

Szybki, radosny oberek

W tym roku wybór padł na agroturystykę? Nie musisz wyjeżdżać daleko, aby naprawdę wypocząć! Jedyne, czego potrzeba Ci do szczęścia to radość płynąca ze spokoju jaki daje… polska wieść! Świeże mleko od krowy, zapach siana, błękitne, bezchmurne niebo, przyjemna trawa pod stopami, bajkowe widoki – to właśnie w takich okolicznościach czujesz się najlepiej. Być może miłość do odpoczynku na wsi zaszczepili w Tobie rodzice, dziadkowie lub znajomi – a może sam / a któregoś razu pokochałeś / aś na dobre ten niepowtarzalny klimat wakacji! Na co dzień cenisz sobie proste wartości – tak często zapominane przez innych. Wiesz, że w tańcu – jak w życiu: im więcej dajesz od siebie, tym więcej do Ciebie wraca! Jednym z Twoich ulubionych stylów tańca są te ludowe – przynoszące na myśl ciepłe wspomnienia. Szybki, radosny oberek sprawia, że na moment zapominasz o codziennych troskach – przenosząc się myślami do świata za czasów Twojej babci czy dziadka. Lubisz obecność drugiej osoby w tańcu – wiesz jak ją prowadzić i jak sprawić, aby polubiła taniec (tak samo jak Ty!). Jesteś szczerą, radosną i pełną serdeczności osobą – a Twoja prostolinijność oraz umiejętność bycia wdzięcznym / wdzięczną za małe rzeczy sprawia, że tak wiele osób darzy Cię szczerym, prawdziwym zaufaniem.

Jak się okazuje – Twoje miejsce wakacyjnego pobytu może powiedzieć Tobie i innym jakim tancerzem jesteś! A Ty, dokąd udasz się na swój urlop w tym roku?