Pierwszy taniec? Oj tak! Czekają na niego wszyscy goście. Dlatego nie może zabraknąć tej atrakcji na przyjęciu weselnym! Spektakularne widowisko z pewnością widzom odbierze dech w piersiach. Bo jakby inaczej! Pierwszy taniec to wyjątkowa chwila – pełna wzruszeń i emocji! A dla Pary Młodej? To zapewne stresujący moment programu weselnego… Zaraz, zaraz… wcale nie musi być to nerwowa i szargająca nerwy część programu weselnego, a niezapomniany i wyjątkowy czas. Wystarczy, że młoda para wybierze taniec i muzykę dopasowaną do ich charakterów i upodobań. Co zatem wybrać? Na jaki taniec i na jaką muzykę się zdecydować? 

Kiedy zacząć naukę pierwszego tańca? 

Narzeczeni często zadają sobie pytanie: kiedy zacząć przygotowania odnośnie pierwszego tańca? Tak naprawdę to jest indywidualna sprawa każdej młodej pary i ma na to wpływ m.in.: poczucie rytmu. Jeśli czujecie się na siłach, a żaden taniec nie sprawia problemu – wystarczy kilka lekcji nauki. Natomiast, jeśli uważacie, że poruszacie się marnie w rytm muzyki i marzy wam się idealna choreografia, naukę rozpocznijcie kilka miesięcy przed planowanym terminem ślubu i wesela.   

pani młoda i pan młody

Rodzaje pierwszego tańca  

Pierwszy taniec weselny powinien być idealnie dobrany do pary młodej. Może być to taniec wolny, romantyczny lub taniec pełen dynamizmu i energii. Jakie są rodzaje pierwszego tańca? 

Pierwszy taniec do walca angielskiego

Walc angielski jest bardzo często wybieranym tańcem przez młodą parę. To taniec standardowy, rozliczany na trzy, który uroczyście otwiera przyjęcie weselne. Charakteryzuje się spokojem, elegancją, a zarazem zmysłowością. Płynność, lekkość, kołyszące ruchy wraz z białą suknią i kunsztownym garniturem tworzy niesamowitą całość. W połączeniu z romantyczną muzyką para młoda osiąga niepowtarzalne, wręcz bajeczne widowisko. 

Niektórzy marzą o tzw.: “tańcu z niespodzianką”. Wybierają go osoby, które lubią zaskakiwać. Taniec zaczyna się od walca, dosyć niewinnie i spokojnie, po czym zmienia się w pełne energii przedstawieni demonstrujące kroki tańców towarzyskich. W trakcie walca muzyka zmienia się na bardziej skoczną i żwawą. Wówczas młoda para tańczy sambę, cha-chę, tango, rock and rolla czy jive’a. 

Walc wiedeński propozycją na pierwszy taniec 

Walc wiedeński to dostojny i wykwintny taniec. Ruchy walca wiedeńskiego są szybsze od ruchów walca angielskiego, dlatego ten taniec jest trudniejszy do wykonania. Jednak nie ma co się poddawać! Z lekcji na lekcji wybrana do niego choreografia stanie się o wiele prostsza! 

Pierwszy taniec z tańcem towarzyskim

Coraz częściej młodzi decydują się na taniec towarzyski. Niektórzy z nich na ten moment przebierają się w zmysłowe, ozdobione różnymi dodatkami kostiumy. Samba, Jive, Cha-cha, Salsa, Rumba? Z tych wszystkich tańców młoda para może osiągnąć widowiskowe przedstawienie. Goście z pewnością będą zachwyceni oszałamiającym występem. 

Mieszanka kilku tańców – odrobina walca, samby, jive, hip-hopu i cha-chy. Oj tak! To genialny wybór dla szalonej, pełnej energii młodej pary. 

Piosenka na pierwszy taniec. Co wybrać? 

Wybór piosenki na pierwszy taniec nie należy do najprostszych zadań… Chyba, że młodzi od samego początku wiedzą, do jakiego utworu wykonają taniec weselny. Niektórzy komponują swoją listę utworów i wybierają muzykę najbardziej odpowiednią dla obydwojga. 

Zarówno popularne są utwory polskie, jak i zagraniczne. Wszystko zależne jest od upodobań pary młodej. Piosenka może być wolna, jak i bardziej energiczna. Muzyka musi współgrać z rodzajem tańca. 

Jeśli wybór jest ciężki, zastanówcie się, jaka piosenka kojarzy się wam z sentymentalnym wydarzeniem, np. z waszym zapoznaniem, z zaręczynami, czy chwilami, podczas których mile i aktywnie spędziliście czas. Z łatwością coś znajdziecie! 

Atrakcje na pierwszy taniec weselny 

Choreografia pierwszego tańca z pewnością przykuje uwagę gości weselnych. Czasem jednak warto dodać tej chwili magicznego uroku i zadbać się o jego odpowiednią oprawę. 

W zależności od tego, jaki taniec wybraliście możecie zdecydować się np. na wytwornicę sztucznego dymu. Goście będą mieli wrażenie, że tańczycie w chmurach. Podobny efekt uzyskacie na zdjęciach, czy filmie ślubnym. Sztuczny dym będzie też idealnym sposobem na zamaskowanie tanecznych pomyłek. Jeśli nie czujecie się do końca na siłach podczas tanecznych kroków, wybierzcie tego typu dodatek. 

Kolejną atrakcją pierwszego tańca może być konfetti. Wystarczy kilka tub błyskotliwych papierków, aby uzyskać zdumiewający, wręcz magiczny nastrój.

Para młoda, która organizuje przyjęcie weselne w plenerze często decyduje się na efekt zimnych ogni lub baniek mydlanych.

Na co się zatem decydujecie?  

Nauka pierwszego tańca – zalety

Kilka regularnych lekcji pierwszego tańca daje mnóstwo pozytywnych korzyści. Młodzi podczas treningów będą nie tylko się świetnie bawić, ale też wzmocnią kondycję, spalą troszkę kalorii i nauczą się podstawowych kroków wybranego tańca. 

Nauka pierwszego tańca to nie tylko forma aktywności fizycznej, ale też możliwość wspólnego spędzenia czasu. Oderwanie od codzienności i natłoku obowiązków związanych z przygotowaniem ceremonii ślubu i wesela na pewno przyda się narzeczonym.