Weszliśmy w długi weekend majowy – przez wielu z nas nie tylko uroczo nazywany “majówką”, ale również bardzo intensywnie wyczekiwany! Niezależnie od tego czy pogoda będzie nas rozpieszczać czy nie – wielu z nas ma konkretne plany i oczekiwania wobec nieco dłuższego od innych czasu wolnego. Być może część z nas zdecydowała się na wzięcie dodatkowych dni urlopowych – tak, aby maksymalnie wykorzystać ten czas i – w połączeniu z weekendem – odpoczywać aż do 07.05. Idziesz do pracy już w środę? A może należysz do tych szczęściarzy, którzy mogą dłużej podelektować się czasem wolnym? Tak czy inaczej – możesz spędzić “majówkę” tak jak lubisz! Przedstawiamy kilka sprawdzonych, “tanecznych” pomysłów na ciekawie spożytkowany czas – do kiedy tylko zechcesz! Być może przedstawione niżej podpowiedzi staną się świetną inspiracją do wykorzystania pierwszych dni maja tak, aby nie tylko w pełni “naładować akumulatory”, ale również doskonale się bawić!

Zabawa taneczna – którą wybrać?

Oczywistym wyborem miłośników tańca – zarówno solo, jak i towarzyskiego – będzie zabawa taneczna, pozwalająca nie tylko na taniec do białego rana w przystosowanym do tego miejscu, ale również na… poznanie nowych ludzi! Kto wie, być może na dyskotece, w klubie, a może niepozornym pubie, w którym odbywa się “dancing” spotkasz tak samo mocno zakręconych na punkcie ruchu na parkiecie ludzi jak Ty? Jeśli sama koncepcja zabawy tanecznej wydaje Ci się nieco nudna – wybierz zupełnie nowe miejsce (na przykład w innym mieście), którego do tej pory nie udało Ci się odwiedzić. Inną, zaskakującą propozycją tańca w klubie czy na dyskotece będzie wybór imprezy tanecznej, oscylującej wokół konkretnego tematu – na przykład lat 80. czy 90. Tematyczne przebranie się związane z określonym stylem tańca w połączeniu ze wspaniałą zabawą na parkiecie może stać się pięknym wspomnieniem – a uwiecznione na zabawnych fotografiach, pamiątką na długie lata!

zabawa taneczna

Quizy taneczne – dla kogo?

Majowy wieczór nie zapowiada się ekscytująco? Zaproś znajomych – na przykład z zaprzyjaźnionej grupy tanecznej – na wieczór quizów o tej tematyce! Przygotuj szybkie przekąski (na przykład smaczne i sycące szejki białkowe!), zadbaj o dobry nastrój i… bawcie się do białego rana! Robiąc interesujące quizy taneczne nie zapomnij o zaaranżowaniu pomieszczenia, w którym ma odbywać się zabawa – na przykład dzieląc przestrzeń poprzez ustawienie w niej dwóch mniejszych stołów (tak, aby dokonać chociażby podziału grupy na drużyny). Skąd wziąć quizy taneczne? Możesz poświęcić dłuższą chwilę i samodzielnie przygotować pytania do każdej rundy lub… skorzystać z gotowych quizów, dostępnych na tym blogu! Zabawa związana z tańcem nie musi wiązać się z ruchem na parkiecie – choć oczywiście z powodzeniem można połączyć je obie! “Co ulubiony styl tańca mówi o Tobie?”, “jaką taneczną porą roku jesteś?”, a może określenie osobowości tanecznej na podstawie… wybranego przez Ciebie miejsca na tegoroczne wakacje? Wybierzcie to co lubicie najbardziej i… cieszcie się swoją pasją!

Wspólny seans – taneczne programy telewizyjne

Jeśli Twoi znajomi – tak jak Ty – uwielbiają zabawę na parkiecie, a akurat nie macie możliwości dostać się do klubu czy zorganizować przestrzeni do tańca w domu – włącznie ulubiony program telewizyjny! Być może wolicie poprzednie edycje popularnego TV show tanecznego – szukając ich w Internecie, z całą pewnością znajdziecie ulubione odcinki! Kto wie, być może oglądanie edycji sprzed lat programu tanecznego, na który wyczekiwaliście cały tydzień, przywiedzie na myśl piękne, nostalgiczne wspomnienia? Tym lepiej, jeśli od konkretnego TV show tanecznego rozpoczęła się Wasza pasja – taka sentymentalna podróż może okazać się wspaniałym przeżyciem, zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich przyjaciół! Wspólny seans warto zorganizować w ciekawym miejscu – na przykład na rzutniku, korzystając ze swojej lub znajomego działki rekreacyjnej. W połączeniu z kojarzonym z majówkowym weekendem grillem – możesz liczyć na świetną zabawę i… przypomnienie sobie pierwszych, związanych z fascynacją tańcem, emocji!

seans na rzutniku

Zregeneruj organizm!

Jeśli na co dzień intensywnie trenujesz i nie zawsze Twój organizm ma możliwość pełnego zregenerowania się – majowe dni wolne możesz wykorzystać na maksymalny odpoczynek. Czy jednak leżenie w łóżku i patrzenie się w sufit może oznaczać “regenerację” w pełnym tego słowa znaczeniu? To zależy – jeśli czujesz, że właśnie w ten sposób najlepiej odpoczniesz, zrób to! Jeśli jednak od swojej regeneracji oczekujesz czegoś więcej niż tylko porządnego wyspania się i zebrania sił na kolejne tygodnie pracy na parkiecie – postaw na długą, relaksującą kąpiel, najlepiej z wykorzystaniem aromaterapii. Do przygotowania takiej kąpieli potrzebujesz – prócz oczywistej wanny – wysokiej jakości olejków eterycznych (bez problemu zakupisz je w aptece czy drogerii!). Nie zapomnij o przygotowaniu odpowiedniej atmosfery – zadbaj o spokojną muzykę (korzystając na przykład z wygodnych playlist tematycznych), a jeśli chciałbyś / chciałabyś zafundować sobie jeszcze ciekawszy wypoczynek – wyjedź do SPA, przynajmniej na jeden dzień. Relaks w jacuzzi, wykonane przez profesjonalistę masaże, spacery w otoczeniu pięknej przyrody – to wszystko sprawi, że Twoja “majówka” stanie się wspaniałym czasem zadbania o swoje zdrowie i samopoczucie.

Przyspieszony kurs tańca online

Jeśli chcesz wykorzystać długi weekend majowy do podszlifowania swoich umiejętności tanecznych – możesz skorzystać z dostępnych w sieci, niedrogich kursów tańca online. Najczęściej tego typu kursy prowadzone są przez znanych z programów tanecznych profesjonalistów – a możliwość włączenia ich na telefonie, tablecie czy laptopie w dowolnym miejscu i czasie sprawia, że są niezwykle praktyczne i wygodne w obsłudze. I choć trwający kilka czy kilkanaście godzin kurs tańca online nie da Ci pełnej wiedzy – może stać się interesującą bazą, a przede wszystkim motywacją do dalszego, głębszego poznawania określonego rodzaju tańca. Trenując taniec w warunkach domowych – nie zapomnij o zadbanie o obuwie taneczne oraz wzmocnienie organizmu izotonikami. Połączenie dobrej zabawy z nauką? Jesteśmy na tak!