Obóz taneczny to doskonała propozycja zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, którzy nie mają planów na ferie czy wakacje – a chcieliby wartościowo spędzić ten czas, stawiając na swoją największą pasję! Obóz taneczny to przede wszystkim wspaniała okazja do podszlifowania swoich umiejętności tanecznych – najczęściej pod okiem doświadczonych instruktorów i choreografów – oraz poznania nowych, dzielących z nami hobby, osób! Kiedy warto pojechać na obóz taneczny? Niezależnie od tego czy wybierzemy obóz letni czy zimowy – dokładnie przejrzymy jego plan. To ważne, biorąc pod uwagę spożytkowania wolnego czasu – jeśli obóz skupia się na przykład na tańcach latino, a Twoją specjalnością jest zupełnie inny rodzaj ruchu tanecznego, prawdopodobnie uczestnictwo w tego typu przedsięwzięciu nie przyniesie ci satysfakcji. Oczywiście, można na to spojrzeć jeszcze inaczej – kiedy chcesz poszerzyć swoje horyzonty, poznając nowe rzeczy. Jak widać, dana tematyka obozu jest tu kluczowa – nigdy nie decyduj się na wyjazd na obóz “w ciemno”, bo “poleca ci go znajomy”. Dokładne zapoznanie się z planem obozu pozwoli Ci nie tylko na określenie czy aby na pewno tego typu przedsięwzięcie jest dla Ciebie, ale również czy spełni Twoje oczekiwania – może okazać się na przykład, że odbyłeś / aś już wiele zajęć z instruktorem, który będzie przebywał na obozie, i że niespecjalnie interesuje Cię zakres zajęć. Kiedy jednak już podjąłeś / aś decyzję odnośnie wybrania się na obóz taneczny – zastanów się czy wolisz pojechać sam / a czy może zabrać ze sobą znajomych tancerzy. W zależności od tego co przyniesie Ci więcej korzyści – udział solo, aby maksymalnie móc skupić się na wartości merytorycznej obozu czy pobyt z kimś, kogo obecność doda Ci otuchy – wybierz opcję idealną dla siebie i… ciesz się wspaniałym czasie na obozie tanecznym!

dziewczyny bawią się na obozie tanecznym

Jak przygotować się do obozu tanecznego?

Oprócz oczywistego załatwienia sobie urlopu na czas trwania obozu tanecznego – przydatne będzie zdobycie listy rzeczy, które warto ze sobą zabrać. Zamiast bazować na swoich przypuszczeniach – warto pobrać wszystkie pliki, dołączone do informacji o wydarzeniu (tak, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na miejscu) oraz sprawnie i szybko spakować swoją walizkę. Najczęściej na obozie tanecznym niezbędne okazuje się specjalne obuwie – a więc buty taneczne, w których tańczysz podczas codziennych treningów. Lepiej nie zapomnieć o swoich butach – ponieważ jest to ten element bagażu, który powinien być maksymalnie spersonalizowany, dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Buty taneczne to jedno – równie istotny jest też strój oraz… kosmetyczka tancerza! Jeśli nie uzyskałeś / aś informacji odnośnie konkretnego stroju na zajęcia podczas obozu – śmiało o to zapytaj. Najczęściej zabiera się ze sobą po prostu strój sportowy – legginsy, spodenki, getry, T-shirty czy bluzę, jednak może się okazać, że – na przykład na obozie tematycznym – potrzebne będą bardziej strojne ubrania, takie jak spódnice czy sukienki. Ciekawą sprawą jest też organizowanie pożegnalnego występu na treningu – wówczas najczęściej zakłada się profesjonalny, dekoracyjny ubiór, a nie znane nam wszystkim dobrze ubrania sportowe. Kolejna rzecz, której nie może zabraknąć w naszej torbie czy walizce na obóz to oczywiście wszelkie niezbędne dokumenty – takie jak dowód osobisty, prawo jazdy (jeśli będziemy przemieszczać się podczas trwania obozu), paszport (gdy obóz odbywa się  w kraju, gdzie okazywanie tego dokumentu będzie obowiązkowe). Nie zapomnij też o suplementacji, jaką stosujesz na co dzień – oraz o nagranie swoich ulubionych piosenek na “taneczną playlistę”, która z powodzeniem umili Ci drogę pociągiem, autokarem lub samochodem w roli pasażera!

Ile kosztuje obóz taneczny?

Niektórych z nas do obozów tanecznych skutecznie zniechęca cena pobytu – w zależności od harmonogramu zajęć, miejsca w jakim odbywa się obóz, dodatkowych atrakcji czy też obecności konkretnych, najczęściej dobrze znanych nam z mediów, instruktorów – koszt tygodniowego obozu tanecznego może wynosić od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli wiemy, że bliska nam osoba (mocno związana z tańcem) marzy o uczestnictwie w obozie tanecznym, a być może nie posiada aktualnie środków na jego zakup – możemy złożyć się w kilka osób, by zapewnić jej niezapomniane wspomnienia! Bez wątpienia wielu z nas, którzy mieli okazję uczestniczyć w obozie czy obozach tanecznych, myśli o nich w samych superlatywach – wskazując na wspaniałą integrację z innymi pasjonatami tańca, na świetną zabawę, a przede wszystkim ogrom cennych umiejętności i doświadczeń. Nawet jeśli obecność na wyjątkowym dla nas obozie tanecznym oznacza odłożenie na tę przyjemność sporej sumy pieniędzy – naprawdę warto to zrobić! Udział w obozie tanecznym to również doskonała propozycja dla tych z nas, którzy chcieliby wrócić do pasji tanecznej na przykład po długiej przerwie lub – wybierając opcję dla początkujących – nauczyć się podstawowych kroków. I choć oczywiście obóz taneczny może okazać się mniej lub bardziej trafionym pomysłem – bez wątpienia wyciągnięte z niego wnioski zostaną w nas na długo! Taniec od dziś łączy ludzi – a przyjaźnie (i związki!) zawarte podczas obozów tanecznych mogą przetrwać nawet najdłuższą próbę czasu.

Obóz taneczny – czego mogę się nauczyć?

Czego można się nauczyć podczas obozu tanecznego? Jak się okazuje – nie tylko kroków określonego stylu tańca, ale również pewności siebie i świadomości swojego ciała na parkiecie. Czasem wyjazd tego typu, a więc swego rodzaju “rzucenie się na głęboką wodę”, to jedyna okazja ku temu, aby rzeczywiście przełamać swoje słabości, lęki – i zacząć cieszyć się przyjemnością płynącą z tańca. Propozycja dla pań, które chcą odbudować swoją kobiecą energię? Zmysłowy, pełen doznań pole dance! Gratka dla panów, którzy czują się przepracowani, zmęczeni i znudzeni niegdyś ulubionym tańcem? Powrót do swojego ukochanego stylu! Propozycji i pomysłów na obozy taneczne znajdziemy dziś mnóstwo – szukajmy ich nie tylko w lokalnych szkołach tańca, ale również na własną rękę w sieci. Owszem, z reguły dobry obóz taneczny nie jest niewielkim kosztem – jednak uczestnictwo we wspaniałej przygodzie na całe życie, z całą pewnością jest tego warte!

A Ty, uczestniczyłeś / aś w obozie tanecznym?

A może to Twój pomysł na nadchodzące wakacje?