Pole dance, kojarzony przez wielu z nas jako “taniec na rurze” przyciąga swoją zmysłowością coraz więcej zainteresowanych ruchem na parkiecie kobiet! To właśnie dzięki pełnemu wdzięku stylowi tańca wiele z nas ma okazję na nowo zbudować pozytywną relację z ciałem, zaakceptować siebie taką jaką się jest, wyzwolić sensualność i dzikość na parkiecie. Zajęcia pole dance odbywają się dziś w wielu nawet bardzo małych miasteczkach – stając się dla płci pięknej okazją do regularnych spotkań, budowania wartościowych relacji oraz zafundowaniu sobie wyzwalającego relaksu! Nic dziwnego, że z jego dobrodziejstw korzystają również ta z nas, które myślą o zdrowej utracie wagi – jak się okazuje taniec na rurze wymaga nie tylko pomysłowości czy gracji, ale również niesamowitej siły rąk i nóg. Jeśli do tej pory nie próbowałaś fascynującego tańca na rurze, a ten pomysł chodzi Ci po głowie i nie chce odejść – to znak, że powinnaś zapisać się na zajęcia! Niezależnie od tego czy chcesz zaskoczyć siebie czy swojego partnera – zdrowego ruchu na parkiecie w rytm ulubionej muzyki nigdy dość! Co warto wiedzieć o rodzaju tańca, który wzbudza ostatnio tak wiele pozytywnych emocji?

Pole dance – jak się przygotować do zajęć?

Najważniejsze w przygotowaniu się do zajęć może okazać się nastawienie – zajęcia pole dance, chociaż mogą kojarzyć się z erotycznym wydźwiękiem tańca na rurze w klubach, łączą rozmaite elementy gimnastyczne z sensualnością i ekspozycją kobiecej wspaniałej siły. Być może zbliżający się Dzień Kobiet to doskonała okazja, aby zmotywować się do tego typu aktywności – a na pierwsze zajęcia wziąć ze sobą mamę, ciocię, siostrę czy przyjaciółkę. Wybierając się na pierwsze zajęcia pole dance – nie zapomnij o odpowiednim stroju. Zrezygnuj z długich, obszernych T-shirtów – postaw na krótkie spodenki i krótki top, tak aby maksymalnie odsłonić ciało. Odsłanianie konkretnych obszarów ciała, chociaż może podziałać pozytywnie na Twoją pewność siebie i otwartość w tańcu, ma przede wszystkim wpływ na aspekt techniczny tańca – ponieważ to właśnie Twoja własna skóra gwarantuje najlepszą przyczepność do metalowej rurki. Jeśli należysz do nieśmiałych osób – na początku ubierz się tak, aby czuć się jak najlepiej sama ze sobą. Po kilku lekcjach, kiedy poznasz już pozostałe dziewczyny z grupy tanecznej – być może łatwiej będzie Ci założyć obcisłe, odsłaniające ciało ubrania sportowe.

Treningi pole dance – dla kogo?

Treningi pole dance to doskonała propozycja dla wszystkich tych kobiet, które w tańcu cenią sobie świetną integrację, dobrą zabawę oraz… niemałe szaleństwo! Co ważne – aby rozpocząć treningi pole dance należy mieć odpowiednią siłę w rękach oraz nogach (które również aktywnie pracują na rurze). Jeśli czujesz, że Twój organizm oraz mięśnie potrzebują ogólnego wzmocnienia zanim zdecydujesz się na przygodę z tańcem na rurze – możesz przygotować się do treningów sama lub z pomocą trenera personalnego na siłowni. W domu możesz ćwiczyć poprzez – na przykład – ciężarki, które z łatwością znajdziesz w wielu marketach na dziale sportowym. Innym ćwiczeniem na rozrost mięśni całego ciała może być tak zwany “plank” – zacznij od wytrzymania minuty, a następnie rozciągaj czas ćwiczenia do dwóch, trzech, a nawet pięciu minut! Jak się okazuje – choć pole dance może wydawać się zupełnie prosty i niewymagający, jest to solidny trening, z którego niejednokrotnie wyjdziesz naprawdę zmęczona! Dzięki porządnej dawce endorfin – możesz potraktować ćwiczenia na rurze jako formę wspaniałej terapii, która nie tylko doda Ci pozytywnej energii, ale również sprawdzi Twoją odporność i wytrzymałość na co dzień.

Najważniejsze zalety tańca na rurze

Osoby zaawansowane niejednokrotnie decydują się na montaż rurki tanecznej w domu – dzięki temu mogą szlifować swoje umiejętności taneczne nie tylko podczas treningów w szkole tańca, ale również wtedy, kiedy tylko mają na to ochotę! Pole dance niesie ze sobą cały szereg zalet – od wyżej wspomnianej świadomości własnego ciała, poprzez poprawę jędrności skóry oraz zwiększenie zakresu ruchu, aż po pozytywny wpływ na układ krążenia, wzrost siły fizycznej czy koordynacji ruchowej. Decydując się na udział w treningach w towarzystwie bliskiej Ci kobiety (pole dance polecamy między innymi dla mam i córek!) – możesz liczyć na świetny, wartościowy czas, który z całą pewnością pozostanie pięknym wspomnieniem na lata. Voucher na zajęcia z tańca może stanowić doskonały pomysł na ciekawy, zaskakujący prezent – na przykład na nadchodzący Dzień Kobiet! Zwróć jednak uwagę na to, że nie wszystkie kobiety od początku czują się gotowe na udział w tego typu zajęciach – który, jak by nie było, wymaga sporej otwartości na siebie i swoje ciało, a także umiejętności przełamywania barier. Kiedy jednak już zdecydujesz / zdecydujecie się na udział w treningu – podejdźcie do niego pozytywnie nastawione i gotowe na uwolnienie swojej kobiecej wspaniałej siły!

taniec na rurze

A Wy, próbowałyście już swoich sił w pole dance?

A może jest coś co Was przed tym powstrzymuje?

Czekamy na Wasze komentarze!