Trening aerobowy i taniec można połączyć w jeden element. Jaki? Taki, który będzie nie tylko ćwiczeniem, ale dobrą zabawą i jednocześnie sprawiać przyjemność!  Wystarczy tylko chcieć. Kroki taneczne, trochę ćwiczeń, dobra muzyka i już. Szczególnie polecany osobom, które chcą zrzucić kilka kilogramów, a dla których sam trening wydaje się nudny. Co więcej, trening taneczny śmiało możesz wykonać w domu! Jeśli więc dysponujesz małą ilością czasu w ciągu dnia i nie chcesz go tracić na dojazdy ta opcja jest dla Ciebie idealna! Jakie ćwiczenia wybrać?

Trening taneczny w domu

Trening taneczny jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poruszać się przy dobrej muzyce, bez wychodzenia z domu i z zastosowaniem różnorodnych ćwiczeń. To z pewnością opcja dla osób, które nie lubią nudy, a urozmaiconą aktywność fizyczną. Ćwiczenia nie tylko poprawią kondycję fizyczną, ale sprawią, że w organizmie ludzkim wzrośnie pozi0m endorfin, czyli hormonów szczęścia. Co jeszcze? To doskonała alternatywa dla osób, które nie mają czasu przemieszczać się na trening poza miejscem zamieszkania. Jest to elastyczna opcja, ale wymagająca motywacji i samozaparcia.

Zajęcia fitness

Dance Cardio – co to jest?

Dance Cardio to nic innego jak połączenie tańca z fitnessem. Idealne dla osób, które nie lubią klasycznych ćwiczeń na siłowni. Jakie są tego plusy? Aktywność fizyczna w domu to dobry sposób na nudę. I nie tylko. To także świetne połączenie fitnessu, ruchów aerobowych z krokami tanecznymi i freestylowymi. Zaletą dance cardio jest fakt, że z krokami i figurami poradzi sobie każda początkująca osoba. Dlatego jeśli szukasz treningów, dzięki którym odchudzisz swoje ciało – lepiej nie mogłeś trafić.

Wystarczy ćwiczyć 30 minut dziennie trzy razy w tygodniu, aby osiągnąć dobre rezultaty. Intensywność zajęć tak naprawdę zależy od Ciebie. Im bardziej zaangażujesz się w dany trening, tym szybciej i więcej spalisz kalorii.

Fat burning – na czym polega?

Fat burning? Tak. To również połączenie fitnessu i tańca. Ćwiczenia są dosyć urozmaicone i co ważne – do każdego z nich można dobrać odpowiednią muzykę i kroki taneczne. To przede wszystkim trening odchudzający łączący w sobie dobra zabawę. Polecany szczególnie osobom, które nie przepadają za treningiem, ale uwielbiają taniec i naukę kroków tanecznych. Warto więc połączyć jedno z drugim, aby cieszyć się różnorodną choreografią i zrzuceniem kilku kilogramów.

Fat burning należą do ćwiczeń, które cieszą się ogromną popularnością niemal na całym świecie. I co ważne. Ich skuteczność została potwierdzona przez kilku specjalistów. Są to treningi intensywne, ale przy stałym poziomie tętna. Podczas aktywności organizm czerpie energię z tłuszczu, a nie z węglowodanów czy białek.

Ważne jest, aby przez całe zajęcia utrzymywać 70-75% maksymalnego tętna. Jak sprawdzić puls, jaki powinieneś mieć podczas zajęć tanecznych? Wystarczy, że od 220 odejmiesz swój wiek, a wynik pomnożysz przez 0,7, a kolejno przez 0,85. Otrzymany wynik to przedział, którego nie możesz przekraczać w trakcie wykonywanej aktywności fizycznej.

Tak jak wspomniałam wcześniej, fat burning to zajęcia aerobowe, na które składa się taniec i aerobik. W trakcie treningi w rytm energicznej muzyki wykonuje się choreografię, na którą składają się ćwiczenia rozciągające, wzmacniające, figury taneczne i sportowe.

Tego typu ćwiczenia taneczne wprawiają w ruch przede wszystkim dolne partie ciała (brzuch, pośladki i uda). Regularnie wykonywane wpływają pozytywnie na układ oddechowy i sercowo-naczyniowy. Co więcej, pomagają usprawnić metabolizm i popracować nad koordynacją ruchową. Co ciekawe, 60 minut ćwiczeń pozwala spalić ok. 600 kcal.

Warto również mieć na uwadze, że spalanie tkanki tłuszczowej rozpoczyna się po ok. 30 minutach od rozpoczęcia treningu. Wówczas satysfakcjonujące efekty jesteśmy w stanie osiągnąć po 3-4 treningach tygodniowo, trwających od 30 do 60 minut. Co jest istotne? Aby dobrać poziom ćwiczeń do swoich możliwości. Nie należy zaczynać od intensywnego treningu, a stopniowo wprowadzać trudniejsze figury do swojej aktywności.

Zumba, czyli aktywność fizyczna w rytmach latino

Zumba to świetne połączenie tańców latynoamerykańskich z aerobikiem. W trakcie zajęć ćwiczymy salsę, sambę, flamenco czy nawet merenque. To ćwiczenia, które w krótkim czasie dają satysfakcjonujące efekty. Regularnie uprawiane pozwolą osiągnąć smukłą i piękną sylwetkę. Sam trening jest dosyć angażujący, gdyż “werbuje” do pracy wszystkie mięśnie naszego ciała. W trakcie zajęć tętno utrzymuje się na poziomie ok. 70%. Wówczas dochodzi do zwiększenia zapotrzebowania organizmu na tlen. 

Dlaczego warto uprawiać zumbę? Dzięki regularnym ćwiczeniom poprawisz metabolizm i sprawisz, że twoja kondycja będzie w dużo lepszym stanie. Oprócz tego zmniejszysz poziom stresu. Jak? W trakcie zajęć dochodzi do znacznej produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia. Pozwalają się rozluźnić i choć na chwilę zapomnieć o negatywnych emocjach.

To nie wszystko. Dzięki systematycznym treningom osiągniesz szybkie efekty, bo dzięki Zumbie można naprawdę zrzucić na wadze i to kilka dobrych kilogramów. Co jeszcze zauważysz? Z pewnością lepszą jędrność skóry i wymodelowanie sylwetki. Kolejną zaletą jest fakt, że podczas zumby będziesz się świetnie bawić! Tutaj nie pomyślisz nawet przez sekundę, że było lub jest nudno. Dlaczego? Ćwiczenia są bardzo zróżnicowane, a osoba prowadząca trening dba o to, aby dostarczały pozytywnej energii.

Ciekawostką są badania, które dowodzą, że w trakcie jednego treningu zumby można spalić od 300 aż do 900 kcal!

Czy można schudnąć uprawiając taniec i trening jednocześnie? Oczywiście, że tak! Wystarczą chęci, motywacja i dobrze zbilansowana dieta. Regularność ćwiczeń w parze ze zdrowym odżywianiem przyniesie zadowalające efekty szybciej niż myślisz.