Czy miesiąc urodzenia może mieć wpływ na nasze taneczne predyspozycje, umiejętności i preferencje? Wracamy z zabawą dla tancerzy – w sam raz na wieczór z przyjaciółmi! Taneczne quizy mogą stać się świetnym początkiem całonocnej zabawy na parkiecie – dziś czas odkryć osobowości tancerzy urodzonych we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu!

Taniec w rytmie hip-hop

Jaki jest hip-hop? Mocny, wyrazisty, zbuntowany, zdecydowany – dokładnie taki jak Ty na co dzień! Choć pozornie możesz wydawać się spokojny / a i stonowany / a – to właśnie dziki, uliczny styl płynie w Twoich żyłach. Hip-hop wymaga odpowiedniej precyzji – tak, aby wykonać ruch w określonym momencie tańca. Twoja ambicja, systematyczność oraz skupienie na szczególe sprawiają, że kroki taneczne przychodzą z łatwością – dzięki czemu doskonale sprawdzisz się w roli instruktora / ki tańca! Co więcej, Twoja zadziorna, buntownicza natura wcale nie działa odstraszająco na innych tancerzy – wręcz przeciwnie! Mimo tego, że wyraziście i stanowczo “zaznaczasz” swoje miejsce w grupie – przyciągasz innych niczym magnes, zmieniając nudną imprezę w prawdziwe taneczne show! Ludzie cenią Cię za umiejętność wyrażania własnego zdania bez konieczności wzniecania kłótni – dzięki sensownym argumentom udaje Ci się rozwiązać nawet najbardziej zażarte wymiany zdań.

Quickstep – wznieś się ponad parkiet

Czym charakteryzuje się quickstep, jeden z najpopularniejszych tańców standardowych? Przede wszystkim oryginalnymi podskokami – pozwalającymi tancerzom unosić się nad powierzchnią parkietu. Quickstep doskonale odzwierciedla Twoją marzycielską osobowość – snującą plany, cele i wizje, które dają Ci tak wiele przyjemności! Dzięki naturze marzyciela / ki – otaczają Cię osoby o podobnych poglądach i charakterach. Choć niektórzy uważają, że ” żyjesz w bańce” i “masz głowę w chmurach” – absolutnie nie przejmujesz się ich zdaniem. Twój taniec jest żywiołowy, romantyczny, zwracający uwagę, pełen interesujących, nierzadko skomplikowanych kroków – kto jak kto, ale Ty doskonale umiesz je okiełznać! Dzięki wierze w siebie i swoje marzenia – czujesz, że nic nie jest w stanie Cię powstrzymać przed realizacją swoich postanowień. Inni mogą inspirować się Twoim poczuciem własnej wartości, świadomością swojego “ja” i pozytywnym nastawieniem. Taniec to dla Ciebie jedna z wielu form rozrywki – pozwalająca na moment oderwać się od przyziemnych, często nużących spraw. Najchętniej tańczysz do utworów z ulubionych filmów (na przykład z czasów dzieciństwa) – przenosząc swoją wyobraźnię daleko od nudnych problemów.

para tańczy quickstepa

Paso doble – taneczna corrida

Choć w listopadzie znacznie łatwiej o deszcz niż w innych miesiącach – Twoja ognista natura bez problemu radzi sobie z najgorszą niepogodą. W tańcu, jak i w życiu – jesteś zdecydowany / a, konkretny / a, nie uznający / a kompromisów. Potrafisz zaskakiwać – na przykład swoim ulubionym tańcem! Choć nazwa “paso doble” być może obiła Ci się o uszy – ten rodzaj tańca nie jest tak bardzo popularny jak rumba czy tango. Zdecydowane, rytmiczne paso doble inspirowane jest corridą – hiszpańską walką torreadora z bykiem. Chociaż Twoja codzienność często przypomina walkę z pojawiającymi się na niej przeszkodami – doskonale wiesz jak sobie z nimi radzić. Jesteś odporny / a na krytykę i pewny / a siebie – co chętnie pokazujesz w tańcu. Jeśli Twój partner / ka okazuje się być zbyt czuły i łagodny na Twoją mocną osobowość – szybko pozwalasz ulecieć nierokującej znajomości. To prawda, że jesteś wymagający / a – wymagasz zarówno od siebie, jak i od innych. Gdybyś uczył / a tańczyć w szkole tanecznej – prawdopodobnie kursanci unikaliby Cię jak ognia, jednak Twój upór i dominacja w grupie pomogłaby im na nowo uwierzyć w swoje możliwości.

Disco dance – nie tylko na Sylwestra!

Koniec roku zwykle kojarzy się z imprezowym, pełnym humoru tańcem – w sam raz na sylwestrową imprezę. Tancerze urodzeni w grudniu doskonale czują się w stylu disco dance – wszystko za sprawą szybkich, energetyzujących ruchów i możliwości dobrej zabawy na parkiecie. Grudniowi miłośnicy tańca są weseli, serdeczni i czarujący – potrafiący wydostać się nawet z najpotężniejszych opałów. Co ciekawe, disco dance to niejedyny taniec, w jakim czują się dobrze – choć ich moment przyjścia na świat najczęściej oznacza śnieg za oknem, w ich żyłach płynie porywająca do tańca krew! Na parkiecie nie boisz się próbować nowych rzeczy – jesteś ich ciekawy / a, a Twoja odwaga i chęć spróbowania nowości sprawia, że przyciągasz do siebie ludzi o podobnym usposobieniu. Nie martwisz się na zapas – Twoje codzienne motto to “carpe diem”, a z każdej imprezy tanecznej na jakiej gościsz czerpiesz pełnymi garściami!

Choć miesiąc narodzin zwykle kojarzy się z możliwością “rozszyfrowania” konkretnych cech osobowości – może przełożyć się również na taniec! Jak się okazuje – to właśnie on jest nieodłącznym elementem codzienności wielu z nas. Być może Twój miesiąc urodzin pokrył się z opisanym tańcem – być może nie do końca. Tak czy inaczej – w treningach i codziennej rozrywce warto wybierać ten rodzaj tańca, który rzeczywiście powoduje uśmiech na naszej twarzy!

Osoby urodzone od stycznia do sierpnia prognozę swojego ulubionego tańca znajdą w pierwszej części quizu tanecznego.