Zabawne quizy taneczne cieszą się wśród tancerzy (i nie tylko!) sporą popularnością.

Czy miesiąc Twoich narodzin może wskazywać na to jakim tancerzem / tancerką jesteś?

Nie od dziś wiadomo, że nasze cechy charakteru mogą mieć związek z momentem narodzin – wpływając nie tylko na to w jaki sposób tworzymy relację czy jak pracujemy, ale również na… predyspozycje taneczne! Dziś spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy Twoje umiejętności tańca mogą wynikać z miesiąca, w którym przyszłaś / przeszedłeś na świat! Życzymy miłej zabawy!

Taniec towarzyski to Twoja pasja!

Urodziłaś / eś się w styczniu? Prawdopodobnie Twoje taneczne “ja” najbardziej ciągnie ku tańcom towarzyskim! To właśnie bardziej lub mniej wytworny taniec towarzyski najczęściej rozpoczyna nowy rok – i to on jest najchętniej wybierany na różnego rodzaju balach oraz imprezach tanecznych. W eleganckim tańcu towarzyskim – takim jak walc angielski – cenisz sobie możliwość bliskości z partnerem / partnerką – niezależnie od tego czy to Ty prowadzisz czy jesteś prowadzony / a, to właśnie z tańcem towarzyskim masz najmilsze taneczne wspomnienia!

Uwielbiasz zmysłową rumbę!

Luty, ze względu na odbywające się w połowie miesiąca Walentynki, nie bez powodu nazywany bywa “miesiącem miłości”. To właśnie taniec pozwalający wyrazić Ci uczucia jest jednym z Twoich ulubionych. Gorąca, wyzwalająca zmysły rumba sprawia, że na parkiecie czujesz się jak ryba w wodzie! Taniec to dla Ciebie forma interesującego flirtu – który może poskutkować wznieceniem prawdziwego, trwałego uczucia.

tancerze podczas tańca rumby

Dynamiczny jive to dobra zabawa!

Jeśli urodziłaś / eś się w marcu – miesiącu, w którym zaczyna się wiosna – najpewniej cechuje Cię spory optymizm. Lubisz pokazywać go w tańcu – wybierając na parkiecie lekkie, dynamiczne, radosne style. Jednym z Twoich ulubionych rodzajów tańca jest pełen wdzięku jive – podczas którego możesz pokazać nie tylko swoje umiejętności taneczne, ale również humor i dystans do świata. Taniec to dla Ciebie przede wszystkim dobra zabawa – z której chętnie korzystasz zawsze wtedy, kiedy masz ku temu okazję!

Fokstrot – skoczny i szybki jak Ty!

Jeden z najchętniej wybieranych tańców amerykańskichskoczny i zawadiacki fokstrot – najlepiej odzwierciedla osobowość radosnych, pełnych wigoru tancerzy urodzonych w kwietniu. Masz w sobie nie tylko ogromne pokłady ciepła i pozytywnej energii, którą lubisz pokazywać partnerce czy partnerowi (zarówno na parkiecie, jak i w życiu codziennym!), ale również wspaniałą dynamikę – dzięki której szybko załatwiasz sprawy i rozwiązujesz ewentualne problemy. Z Tobą nie ma czasu na nudę – lubisz gdy coś się dzieje, a niespodzianki i przygody dodają Ci skrzydeł!

Lubisz gorącą sambę?

Jeśli to właśnie gorąca i energiczna samba sprawia, że Twoje nogi same rwą się na parkiet – bardzo możliwe, że urodziłeś / aś się w maju. Jeden z najbardziej lubianych miesięcy w roku, skutecznie poprawiający humor, pełen pozytywnej energii – podobnie jak Twój taniec, świetnie działa na ludzi wokół. Lubisz bawić się w towarzystwie – szczególnie wtedy, gdy są to ludzie dobrze Ci znani. Na parkiecie cenisz sobie luz i dobrą zabawę – nie tracisz czasu na zastanawianie się jak wypadasz pośród innych, po prostu… działasz!

Dancehall – świadomość ruchów

Osoby urodzone w czerwcu najchętniej wybierają taniec nowoczesny, taki jak dancehall – to właśnie on najskuteczniej wyraża ich pewność siebie oraz poczucie rytmu. Chociaż osoby z czerwca bywają perfekcjonistami – a swoją dbałość o detal przerzucają nierzadko na parkiet – kiedy maksymalnie otworzą się w tańcu… potrafią bawić się jak mało kto! Czerwcowi tancerze uwielbiają dokładność i skrupulatność – na szczęście potrafią umiejętnie łączyć ją z luzem podczas energetycznego tańca nowoczesnego!

Pełne namiętności tango – dla kogo?

Tango to wyjątkowy taniec , najchętniej wybierany przez osoby urodzone w wakacyjnym miesiącu –  lipcu! Tancerze z lipca są niezwykle skupieni na celu – gotowi zrobić wiele, aby go osiągnąć. Zdarza się, że w tańcu osiągają niesamowite sukcesy – pozostając przy tym skromnymi i pokornymi. W pełnym namiętności tangu potrafią pokazać jednak drugie, bardziej zmysłowe oblicze – swoją ambicję i upór łączą z chemią na parkiecie, powodując, że oczy zebranych na danej imprezie tanecznej zwrócone są wyłącznie na nich!

Tradycyjny taniec ludowy – nieodłączny element kultury

Sierpień to miesiąc żniw – dlatego tancerze urodzeni właśnie w sierpniu bardzo mocno cenią sobie przywiązanie do lokalnej kultury. Być może jako dzieci uczęszczali na zajęcia w miejscowych domach kultury – poznając podstawowe kroki tańca regionalnego. Dla tancerza urodzonego w sierpniu taniec jest więc niebanalną formą dbałości o to co najcenniejsze – dziedzictwo kulturowe. Na parkiecie ceni sobie wyraz artystyczny w tradycyjnej, regionalnej formie – uwielbia stroje ludowe, występy podczas przeglądów tańca oraz atmosferę panującą na tego typu wydarzeniach.

A Ty, w jakim miesiącu się urodziłaś / eś i czy rzeczywiście określony w quizie taniec jest Twoim ulubionym? Podziel się wnioskami w komentarzu i… nie zapomnij zapytać o miesiąc narodzin swoich przyjaciół i znajomych!

Tancerzy urodzonych we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu zapraszamy na drugą część quizu.