Czy ulubione miejsce do tańca może wskazywać na konkretne cechy osobowości tancerza? Jak się okazuje – tak! Po tańcu można wyczytać cały szereg informacji na temat konkretnej osoby – również bazując na ulubionym miejscu do poruszania się w rytm muzyki. Nie od dziś taniec nazywany bywa “mową ciała” – to poprzez niego komunikujemy się z drugą osobą. Co ciekawe, ruchy taneczne – choć stanowią kwintesencję wyrażania siebie – wspaniale uzupełniane są przez inne, ważne aspekty. Taneczna stylizacja, muzyka, do której tańczymy i wyżej wspomniane miejsce tańca – tych czynników nie można pominąć, chcąc dowiedzieć się czegoś więcej na temat swojej osobowości lub cech charakteru wybranka / ki. Poznaj najpopularniejsze miejsca do tańca i… sprawdź co oznaczają!

Taniec na dyskotece

Taniec na dyskotece to najczęściej wybierana opcja na weekendy – korzystają z niej nie tylko pasjonaci tańca czy zawodowi tancerze, którzy na dyskotekowym parkiecie mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami, ale również ci z nas, którzy tańczą dla rozrywki i zabawy. Jeśli ulubionym miejscem do tańca Twoim lub osoby, którą chcesz sprawdzić jest właśnie dyskoteka – oznacza to, że znasz pojęcie nie tylko dobrej, ale i wspaniałej zabawy! Choć czasem podążasz drogą wytyczoną przez tłum – wyróżniasz się humorem, przebojowością, siłą przebicia. Lubisz, kiedy oczy innych są zwrócone w Twoim kierunku – dobrze wiesz, jak wykorzystać ich zainteresowanie. Wśród ludzi czujesz się jak ryba w wodzie – a taniec na dyskotece pozwala Ci nie tylko na wyrażenie siebie, ale również na zbudowanie nowych, interesujących relacji. Osoby, uwielbiające tańczyć wśród innych, to z reguły ekstrawertycy, artystyczne dusze i żądne przygód wolne ptaki – kiedy wpadniesz w czar ich uroku, możesz nie mieć już wyjścia!

Taniec w domowym zaciszu

Przeciwieństwem tanecznych szaleństw na dyskotece – głośnej, dynamicznej i pełnej nowych ludzi – jest pląsanie w domowym zaciszu. Włączasz radio i od razu zaczynasz czuć się lepiej? Myjąc naczynia w rytm ulubionych dźwięków czujesz jak ciało samo rwie się do tańca? Wiele wskazuje na to, że jesteś domatorem / ką – w pozytywnym tego słowa znaczeniu! Masz pogodne, radosne uosobienie – uwielbiasz porządek i ład, a przyjmowani przez Ciebie goście czują się wspaniale w Twoim towarzystwie. Szaleństwo nie jest dla Ciebie – ale nigdy nie odmówisz ploteczek ze znajomymi, wspólnie wypitej herbaty i pełnego pasji tańca podczas domówki. Cenisz sobie wartości rodzinne, stabilizację oraz poczucie bezpieczeństwa – a w zaufanym gronie potrafisz maksymalnie się otworzyć, obdarowując najbliższych ogromnymi pokładami ciepła, miłości i bliskości. Taniec traktujesz jak przyjemność – której nie potrafisz sobie odmówić szczególnie wtedy, gdy Twoi bliscy uwielbiają go tak samo mocno jak Ty!

para tańcząca w kuchni

Taniec na łonie natury

Część z nas największą frajdę czerpie z tańca na łonie natury – łąkach, polanach, ogródkach. Uwielbiasz garden party, a taniec pod gołym niebem ładuje Cię niesamowitą dawką energii? Jesteś niezwykle świadoma / y swojego ciała i tańca zarazem – wiesz, że ruch wynika z naturalnej potrzeby człowieka. Tańcząc na łonie natury – nie masz kompleksów, a świadomość tego jak bardzo człowiek jest od niej zależny, sprawia, że na co dzień starasz się dbać o czworonożnych przyjaciół oraz rośliny i drzewa. Nie jesteś obojętny / a na to, co się dzieje na świecie – cechuje Cię empatia, otwarty umysł, chęć działania. Często inicjujesz ciekawe społecznie akcje – na przykład zbiórkę karmy do lokalnego schroniska. Twój taniec emanuje wolnością i siłą – pokazujesz nim swoją szczerą i piękną osobowość, stając się inspiracją dla osób z najbliższego (i nie tylko!) otoczenia. Dbając o ekologię – starasz się, aby zdrowe odżywianie i troska o środowisko stanowiły coraz to popularniejsze tematy w czasie rozmów przy kawie ze znajomymi.

Taniec na scenie

Najlepiej czujesz się występując przed publicznością? To może oznaczać tylko jedno – taniec jest nie tylko Twoją wielką pasją, ale i… pracą zawodową! Jeśli nie jesteś jeszcze na etapie występów zawodowych – prawdopodobnie dzieli Cię od nich zaledwie jeden krok. Twoja ambicja, talent, upór, obycie ze sceną, świadomość każdego ruchu w rytm muzyki – to wszystko sprawia, że jesteś tak chętnie oglądany / a przez publikę, bawiącą się na występie. Wiesz, że taniec może stanowić najlepszy środek na chandrę – a wykorzystując go z myślą o poprawie humoru innym, okazujesz swoje dobre serce. Wiesz jak zarażać pozytywną energią i optymizmem – na co dzień jesteś dokładnie taki / a sam / a, jak na scenie! Spełniasz marzenia i nie boisz się walczyć o swoje – masz świadomość, że trening czyni mistrza, a cele należy spełniać poprzez solidną pracę na co dzień!

Które miejsce jest Twoim ulubionym i co mówi o Twoim charakterze? Już zapewne wiesz!

Niezależnie od tego czy najbardziej lubisz tańczyć sam / a czy pośród innych – możesz korzystać z prozdrowotnego działania, jakie niesie ze sobą taneczne szaleństwo!

Wykorzystując taneczne quizy podczas zabaw ze znajomymi – możesz liczyć na wspaniały, wspólnie spędzony czas – pełen rozmów, śmiechu i… tańca!