Chociaż dzisiejszy artykuł blogowy w dużej mierze przeznaczony jest dla kobiet – panowie, chcący zaskoczyć swoją partnerkę, zmysłowym tańcem – niespodzianką, również mogą zaczerpnąć z niego coś dla siebie! Taniec erotyczny to fantazja nie jednej osoby – i w żadnym wypadku nie oznacza po prostu tańca wykonywanego w erotycznej bieliźnie. Do tańca erotycznego – który może stanowić wspaniałą propozycję na przykład urodzinowej czy rocznicowej niespodzianki dla ukochanej osoby – warto się przygotować, również pod kątem dobrania właściwej muzyki. Wiele klipów niestety spłyciło temat tańca erotycznego do kilku ruchów pośladkami, biodrami czy klatką piersiową – a jednak oznacza on wiele więcej niż to co proponują nam w większości media. Przede wszystkim, warto pamiętać o tym, że taniec erotyczny stanowi dokładnie taki sam rodzaj tańca jak każdy inny – i aby prawidłowo i efektownie móc go wykonać należy nie tylko wymyślić całą choreografię oraz stroje, ale również odpowiednio się do niego przygotować mentalnie. Niezależnie od tego czy tańczysz od dłuższego czasu czy też taniec stanowi dla Ciebie coś zupełnie nowego – nie powinnaś mylić tańca erotycznego z pole dance, który staje się coraz to popularniejszy na całym świecie. Rzeczywiście, element metalowej rurki do tańczenia, może ułatwić wykonanie pewnych kroków, jednak nie jest to niezbędnik do tego, aby przygotować taneczny prezent dla swojej drugiej połówki. Jeśli masz za sobą kilka, a może nawet kilkanaście treningów pole dance – wiesz już jak ważna jest świadomość własnego ciała. O ile „taniec na rurze” rzeczywiście części z nas może kojarzyć się erotycznie, nawiązując do tańca kobiet w amerykańskich barach – o tyle stanowi on wspaniały trening wzmacniający mięśnie całego ciała (z naciskiem na ręce i nogi). Co wspólnego ma więc taniec erotyczny z pole dance? Na pewno fakt, że zarówno przy pierwszym, jak i drugim rodzaju tańca należy maksymalnie „otworzyć głowę”, porzucając wszelkie bariery, blokady i schematy. Taniec erotyczny można co prawda wykonać spontanicznie, jednak znacznie większe widowisko uzyskasz dobierając do niego kroki, muzykę i strój. Gotowa na przygotowanie tanecznego prezentu dla swojego partnera? Sprawdź na co warto zwrócić szczególną uwagę!

czerwone szpilki

Taniec erotyczny – czym jest?

Taniec erotyczny – jak sama nazwa wskazuje – nie powinien być wyuzdany i wulgarny, ale jednak delikatnie nawiązywać do seksualności. Taniec erotyczny może być nieco subtelny i delikatny – lub pełen namiętności, energetyzujący. Wszystko zależy od Twojej wizji i Twojego samopoczucia! Sama w sobie definicja tańca erotycznego opiera się na wzbudzeniu podniecienia seksualnego nie tylko u widza, ale również u uczestnika tańca – dlatego może stanowić jedną z najlepszych gier wstępnych, z jaką kiedykolwiek miałaś do czynienia! Taniec erotyczny obejmuje między innymi elementy twerkingu, czyli rytmicznego potrząsania pośladkami. Co ciekawe, twerking może wywodzić się od tradycyjnych tańców afrykańskich – jeśli decydujesz się na jego wykonanie, podkreśl pośladki estetycznymi spodenkami czy bielizną. W sklepach dostaniesz również specjalne, bogato zdobione koralikami i łańcuszkami majtki, których elementy będą widowiskowo się poruszać podczas gdy Ty będziesz wykonywać poszczególne kroki taneczne swojego zmysłowego układu.

Striptiz – element tańca erotycznego?

Wielu z nas pełen pożądania taniec erotyczny kojarzy się też ze striptizem – oczywiście, możesz wprowadzić go w swoją choreografię, jednak (podobnie jak obecność metalowej rurki) nie jest to niezbędne. Jeśli jednak zdecydujesz się wprowadzić striptiz do układu – nie zapomnij o nałożeniu na siebie takiej ilości ubrań, aby rzeczywiście całość doszła do skutku. Ciekawą inspiracją może być striptiz do bielizny – tak, by całkowicie nie rozbierać się podczas tańca, a pozytywne, pełne namiętności emocje wywoływać odpowiednim strojem. Striptiz jaki znamy dzisiaj wywodzi się od występu tanecznego w kabarecie, a jego cechą charakterystyczną jest stopniowe budowanie napięcia poprzez powolne, zmysłowe zdejmowanie kolejnych elementów stylizacji. Striptiz kojarzony jest mocno z burleską – i nie bez powodu! To właśnie w teatrach burleski zajmował ważne miejsce – a element, który większość z nas kojarzy ze świata mediów, to kieliszek wypełniony erotyczną pianą, w którym znajduje się kusząca publikę tancerka.

Wysokie szpilki do tańca – tak czy nie?

Jeśli chcesz zaskoczyć partnera – do swojego ubioru dobierz ekstremalnie wysokie szpilki. Chociaż taniec na tak sporym obcasie wymaga niewątpliwej gracji – już kilka domowych treningów może doprowadzić Cię do poczucia pewności w tego typu obuwiu. Zajęcia high heels dance – bo tak nazywany jest ten taniec – są dziś dostępne w wielu miastach Polski, a uczestnictwo w nich nie tylko wyzwala w kobietach więcej pewności siebie i świadomości swoich ruchów na parkiecie, ale również wspiera koordynację ruchową oraz napięcie mięśni. Oczywiście taniec erotyczny możesz wykonać w dowolnym obuwiu – lub boso. Najważniejsze, abyś czuła się w nim komfortowo – wiedząc, że wykonujesz go dla swojej ukochanej osoby, która z całą pewnością doceni Twoje staranie! Muzykę do tańca erotycznego znajdziesz między innymi na playlistach zatytułowanych z uwzględnieniem słów takich jak „erotic”, „sexy” czy „sensual”. Jeśli doda Ci to pewności siebie – przed wykonaniem tańca erotycznego możesz poćwiczyć go przed lustrem lub przyjaciółką, a im więcej przyjemności sama będziesz z niego czerpać, tym więcej radości i satysfakcji sprawi on Twojemu wybrankowi! Co ciekawe, stylizacja jaką przygotujesz do swojego zmysłowego tańca może nawiązywać kolorem i dekoracją do jego charakteru – na przykład ognista czerwień będzie świetnie korespondować z żywiołowym tańcem, z kolei niewinna biel dopasuje się do spokojnego, delikatnego układu tanecznego.

Zdarzyło Ci się zatańczyć erotycznie?

Jak przygotowałaś się do tego tanecznego performance’u?

A może tego typu występ jest jeszcze przed Tobą?