Stało się! Najpierw połączyło was uczucie na parkiecie, a teraz… przyszedł czas na ślub! Oboje kochacie tańczyć, być może robicie to od dziecka, żadne z was nie wyobraża sobie codzienności bez treningów tanecznych, a wspólny czas spędzacie głównie na… tańcu? Bez wątpienia ceremonia ślubna również przepełniona będzie tańcem! Jeśli aktualnie jesteście na etapie zastanawiania się jak wpleść taniec nie tylko w uroczystość ślubną, ale również w wesele, poszukujecie ciekawych inspiracji oraz intensywnie myślicie na jakie rozwiązania postawić tak, aby nawiązanie do tańca było widoczne i odczuwalne dla gości – dobrze trafiliście! Nie da się ukryć – motyw tańca nie jest aktualnie popularny na ślubach i weselach. Większość par młodych decyduje się raczej na tematykę związaną z innymi ich zainteresowaniami, które można znacznie łatwiej wpleść w uroczystość – mowa chociażby o podróżach, które ostatnimi czasy często goszczą na wielu imprezach okolicznościowych. Jednak ta wiadomość nie musi być dla was demotywująca – wręcz przeciwnie! Taniec to oryginalny motyw, dzięki czemu macie niezwykłą okazję do prawdziwego zaskoczenia uczestników ślubu i wesela oraz możliwość przygotowania takich dekoracji i inscenizacji, które spowodują “efekt wow” (łatwo zauważycie go na twarzach członków swoich rodzin!). I choć całe mnóstwo par decyduje się korzystać aktualnie z profesjonalnej pomocy konsultanta czy konsultantki ślubnej – warto zastanowić się nad tym czy aby na pewno nie wolicie zaoszczędzić ze ślubnego / weselnego budżetu, inwestując w przygotowania nie pieniądze, a ogromne pokłady wolnego czasu, kreatywności i zaangażowania. To, dlaczego wedding planner może okazać się nie do końca dobrym pomysłem w waszym przypadku to również fakt, że to Wy – nie on – doświadczacie tańca na co dzień, “przesiąkacie” danym tematem, wiecie co może stanowić interesujący rekwizyt i jak “ugryźć temat”, aby nawiązanie do wybranego przez was motywu było widoczne podczas uroczystości. Jeśli jednak wasza decyzja padnie na organizatora ślubnego – nie bójcie się mówić mu o swoich wizjach, planach, marzeniach ślubnych i… działajcie wspólnymi siłami! Poniżej przedstawiamy kilka weselno-ślubnych propozycji na magiczne wydarzenie, jakim już za moment będzie wasz ślub!

Efektowny pierwszy taniec – jak zatańczyć?

Skoro motyw taneczny – to i pierwszy taniec z efektem “wow”. Jako, że oboje jesteście tancerzami z ogromnym doświadczeniem – możecie zrobić to naprawdę niewielkim nakładem pracy! Jeśli macie ochotę, oczywiście możecie pójść w tradycję i klasykę – jednak równie ciekawym rozwiązaniem będzie połączenie kilku rodzajów tańca w jednym. Tego typu przedsięwzięcie taneczne – na przykład z dodatkiem kilku rekwizytów czy dekoracji (takich jak tak zwany “ciężki dym” – sprawi, że wasi goście na długo zapamiętają wasz pierwszy taniec. Jeśli z kolei zamierzacie pochwalić się perfekcyjną techniką – pozostawcie parkiet “czysty”, bez dekoracji. Jako panna młoda możesz wykorzystać również dwie sukienki – na przykład rozpoczynając taniec w długiej, tradycyjnej, a po chwili… zdejmując tiul i ukazując gościom niezwykle rozpalającą zmysły mini sukienkę! Im więcej was w pierwszy tańcu – tym lepiej. Taniec pary młodej może stanowić także świetny sposób na swego rodzaju “opowiedzenie historii” o was jako parze, relacji i związku – poświęćcie na dopieszczenie choreografii dłuższą chwilę, a potem… bawcie się dobrze na treningach!

nowożeńcy tańczą pierwszy taniec na weselu

Zaproszenia na ślub z motywem tańca

Zaproszenia ślubne to jeden z najważniejszych elementów całej papeterii – dobrze, gdy jest spójny z winietkami na stołach, menu weselnym (coraz częściej pary młode decydują się na wydruk karty dań i pozostawienie ich gościom przy stole) czy tablicą organizacji stołów. Aby motyw tańca na dobre zagościł na waszej imprezie – postawcie na niego nie tylko w formie graficznej (na przykład drukując na zaproszeniach tańczącą parę czy wasze wspólne zdjęcie podczas tańca), ale również… tekstowej! Co zabrzmi dla was lepiej – “Kasia i Marcin zapraszają na wesele…” czy “Kasia i Marcin tanecznym krokiem zmierzają w stronę ołtarza…?”. Z dużą dozą prawdopodobieństwa to właśnie tekst tego typu wywoła szeroki uśmiech na twarzy waszych gości – podkreślając, że zarówno ślub, jak i wesele będą mocno spersonalizowane, “na waszych zasadach”, nawiązujące do waszej największej pasji. Taneczne zaproszenia to jednak nie wszystko co możecie zrobić – postawcie też na skomponowaną według waszych potrzeb księgę gości, w której uczestnicy wesela będą mogli pozostawić po sobie piękną pamiątkę w postaci wpisu!

Weselna playlista dla tancerzy

W przypadku ślubu i wesela z wyraźnym motywem tańca – “zaprojektowania” od A do Z playlista to podstawa! Wybierzcie te piosenki, z którymi najbardziej się utożsamiacie, których lubicie słuchać, w rytm których tańczyć. Zadbajcie o to, aby wybrane przez was utwory podobały się też gościom w różnej grupie wiekowej – tak, by potrafiły wyciągnąć na parkiet zarówno młodych, jak i nieco starszych gości. Oczywiście – wasza zabawa na weselu odgrywa tu jedną z najistotniejszych ról! Jeśli będziecie doskonale się bawić, tańczyć – również z gośćmi – i po prostu delektować chwilą swojego szczęścia – możecie być pewni, że wasi goście to odczują i… sami chętnie pójdą w wasze ślady! Jeśli uzyskanie zgodę proboszcza parafii, w której odbywać będzie się ślub – lub urzędnika (gdy mówimy o ślubie cywilnym) – możecie włączyć na tak zwane “wejście” piosenkę lub pieśń, która będzie odpowiadać całemu klimatowi uroczystości. Dbajcie przede wszystkim o swój komfort i radość tego dnia – pamiętajcie, że tak czy inaczej nie jesteście w stanie zadowolić wszystkich gości, ale to co możecie zrobić dla siebie i swojego męża / swojej żony to to, by dzień ślubu i wesela na zawsze wywoływał w was piękne wspomnienia.

Nie ulega wątpliwości, że ślub i wesele z motywem tanecznym mogą na długo zapisać się w pamięci waszych gości – już sam wybór takiego tematu sprawia, że wesele może wywołać niemałe zaskoczenie i zainteresowanie. Najważniejszy na tanecznym weselu będzie oczywiście taniec – dlatego im więcej was na parkiecie i im lepiej się bawicie, tym prędzej wasi goście uznają, że również chcą poczuć “taneczny klimat”!

A Ty, jak wspominasz swoje wesele?