Świat suplementów raz po raz zaskakuje nas nowymi produktami – choć zdrowa ashwagandha od lat bywa stosowana przez wielu tancerzy, nie wszyscy wiedzą o jej prozdrowotnych właściwościach. A szkoda! Być może to właśnie ashwagandhy – rośliny adaptogennej, czyli pozwalającej uzyskać w organizmie stan homeostazy – potrzebujesz, aby Twoje treningi taneczne stały się jeszcze bardziej efektywne. Dzięki ashwagandzie w formie suplementu – najczęściej wygodnej kapsułki powlekanej – wielu tancerzy poprawia swoje skupienie i koncentrację, dzięki czemu mogą osiągać znacznie lepsze wyniki taneczne niż bez jej stosowania. Co więcej, ashwagandha redukuje stres, wzmacnia organizm od wewnątrz oraz poprawia jakość snu – dzięki czemu rano budzisz się wypoczęty / a i zregenerowany / a. Zdrową, ekologiczną ashwagandhę z powodzeniem znajdziesz również pod nazwą “witania ospała” – sprawdź dlaczego warto wdrożyć ją w codzienną przemyślaną dietę!

Ashwagandha dla tancerza – jak działa?

Producenci wysokiej jakości suplementów zalecają stosowania ashwagandhy na wieczór – na przykład po intensywnym treningu tanecznym czy całym dniu pracy. Dlaczego to właśnie wieczór jest najlepszą porą na suplementację witanii? Ze względu na doskonały czas na odpoczynek organizmu – który może pozbyć się stresu po wielu wyzwaniach, wyciszyć się, uspokoić i na moment zatrzymać. Przyjmowanie ashwagandy wieczorem może przełożyć się też na wyniki osób aktywnie trenujących. Zdrowa i naturalna ashwagandha – nazywana także „żeńszeniem indyjskim” – pomoże nie tylko w stanach napięcia nerwowego (na przykład wtedy, gdy czujesz, że przyjąłeś / aś na siebie zbyt wiele obowiązków, dotyka Cię chroniczne zmęczenie lub po prostu – chcesz dać samemu / samej sobie codzienną dawkę zdrowia), ale również wtedy, gdy odczuwasz osłabienie organizmu ze względu na przeziębienie. To właśnie ashwagandha w formie wygodnego suplementu może skutecznie walczyć z chorobą – być może w Twoim przypadku sprawdzi się znacznie lepiej niż standardowy antybiotyk!

Jak wzmocnić koncentrację i siłę na treningu tanecznym?

Stosowanie ashwagandhy to również znacząca poprawa koncentracji i siły fizycznej – niezbędnych, aby wykonać jakościowy, udany trening taneczny. Zdarza się, że tancerze intensywnie ćwiczący przed ważnym występem czy zawodami rzeczywiście przeciążają swój organizm – zapominając o codziennej dawce zdrowego snu, relaksie, chwili dla siebie – dlatego tak ważne jest, aby w odpowiednim momencie wdrożyć wzmacniającą suplementację. Decydując się na zakup naturalnej witanii ospałej – warto zwrócić uwagę na miejsce w jakim kupujemy produkty. Jak powszechnie wiadomo – markety i dyskonty, które wszyscy znamy nie są najlepszym wyborem w tym wypadku. Gdzie zatem kupować suplementy dla siebie czy swojej grupy tanecznej? W sklepach ze zdrową żywnością – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych (polecanych dla zabieganych!). Fani znanej na całym świecie medycyny ajurwedyjskiej od lat cenią ashwagandhę za jej właściwości przywracające organizmowi stan równowagi. Nie chcesz dodawać do swojego codziennego “menu” kolejnych kapsułek suplementacyjnych? Możesz sięgnąć po ashwagandhę w formie sproszkowanej! Warto dodawać ją do codziennych posiłków – na przykład do śniadania w formie jogurtu z ulubionymi płatkami. Suplementację ashwagandhy warto rozpocząć na wiosnę – czasie, kiedy szczególnie chcemy wzmocnić organizm po okresie jesienno-zimowym, dodać sobie energii, poprawić koncentrację i zredukować stres!

trening taneczny - jakie suplementy wybrać

Ashwagandha – dla kogo?

Suplementacja adaptogennej, regenerującej organizm ashwagandhy to propozycja do przemyślenia dla tych tancerzy, którzy rzeczywiście w ostatnim czasie mocno nadwyrężyli organizm – a dziś być może odczuwają nieprzyjemne skutki nadmiernego stresu, chronicznego zmęczenia i osłabionej odporności. Pamiętajmy, że aby suplementacja przyniosła oczekiwane efekty – należy przyjmować ją systematycznie. Niestety – sporo osób po zakupie suplementu rzeczywiście ma w sobie motywację, aby pracować nad swoim zdrowiem, odkładając zdrowy produkt na półkę już po niedługim czasie stosowania. Remedium na zapominanie o systematycznej suplementacji może być ustawienie tak zwanej “przypominajki” w telefonie – która powiadomi nas o przyjęciu ashwahandhy o wybranej przez nas, określonej godzinie. Co istotne, każde wdrożenie suplementacji w codzienną dietę powinno być poprzedzone konsultacją lekarską lub dietetyczną. Im więcej zdrowych, wartościowych produktów w naszej codziennej diecie – tym większe prawdopodobieństwo osiągania coraz to lepszych wyników na parkiecie!

Suplementacja każdej aktywnej fizycznie osoby – w tym także tancerzy – może być jednym z lepszych pomysłów, jaki wprowadzicie w swoją codzienność! Niestety – nie wszystko służy wszystkim – dlatego tak ważne jest aby do jej wyboru oraz wdrożenia podchodzić na spokojnie, z otwartą głową. W co warto zaopatrzyć się oprócz witanii? Tancerze (i nie tylko!) docenią uodpornienie organizmu poprzez stosowanie zdrowej witaminy C oraz uelastycznienie ścięgien dzięki naturalnemu kolagenowi. Co ciekawe, kolagen (zarówno rybi, jak i wołowy) wspaniale działa też na skórę!

A Ty, co suplementujesz na co dzień?