W czasie okołowalentynkowym często słyszy się o afrodyzjakach – kojarzonych głównie z żywnością, która ma na celu rozniecenie iskry namiętności między kochankami. Zdarza się, że rzeczywiście kolacja, przesycona aromatami owoców morza, szparagów, gorzkiej czekolady czy wanilii zadziała pobudzająco zarówno na kobietę, jak i mężczyznę – jednak nie tylko w jedzeniu tkwi sekret udanej relacji! Jak się okazuje – od dawien dawna to właśnie taniec, pełen namiętności, pasji i niepowtarzalnej, wytworzonej między partnerami energii, może zdziałać cuda, pełniąc tym samym skutecznie rolę afrodyzjaka. Niezależnie od tego czy między Wami jest już nawiązana silna relacja, czy też jesteście dopiero na jej początku – to właśnie poprzez ruch na parkiecie z łatwością można rozpoznać co druga strona nie tylko myśli o dalszej przyszłości Was jako pary, ale również jak dobrym jest kochankiem bądź kochanką. Nie wierzysz? Sprawdź sam/a!

Taniec odbijany – pierwszy sygnał zainteresowania

Być może przyszliście na to samo wesele, imprezę taneczną czy imieniny wspólnej znajomej – i oboje bawicie się z inną osobą. Nie od dziś to właśnie tak zwany “taniec odbijany” uchodzi za konkretny sygnał Jego zainteresowania. Nic dziwnego, że kobietom tak bardzo podoba się ten zabawny gest “odbijania” – pokazuje nie tylko pewność siebie mężczyzny i umiejętność “zawalczenia” o partnerkę, ale również Jego nieodzowną chęć bycia blisko Ciebie. Na szczęście mamy XXI wiek i kobieta wcale nie musi czekać na reakcję swojego Ulubieńca! Jeśli tylko masz ochotę – z powodzeniem możesz odbijać sama. Taniec odbijany to również świetna propozycja dla bawiących się znajomych, którzy mają być może niepowtarzalną okazję na zatańczenie w parach jednopłciowych. Panom polecamy wypróbowanie tradycyjnego góralskiego tańca, z kolei paniom – eteryczne, delikatne ruchy, na przykład w rytm R&B!

Taniec zwracający uwagę – skuteczna metoda podrywu

Podryw nie jedno ma imię – choć w tańcu najczęściej objawia się poprzez skuteczne zwrócenie uwagi osoby, którą pragnie się “zdobyć”. Jeśli Twój partner taneczny wykazuje szczególne umiejętności na parkiecie, wymyślne kroki, niebanalne ruchy – jednym zdaniem, gdy próbuje być w centrum uwagi (oczywiście wyłącznie Twojej) – możesz być prawie pewna, że chciałby, by Wasza znajomość rozwinęła się w kierunku romantycznym. Jeśli do efektownego, zwracającego uwagę tańca dochodzą miłe gesty w Twoją stronę – na przykład puszczenie tak zwanego “oczka”, pocałunek w dłoń czy zabawa Twoimi włosami – uzyskujesz jednoznaczną odpowiedź. Czym odpowiedzieć na podryw jak nie tańcem? Wykorzystaj swoje umiejętności taneczne i w zabawny sposób pokaż mu co myślisz o Jego popisowym tańcu!

zmysłowy taniec towarzyski

Prowadzenie w tańcu = poczucie bezpieczeństwa kobiety

Która z pań nie lubi oddać się w tańcu prowadzeniu mężczyzny – szczególnie tego, który wie jak trzymać kobietę, aby czuła się w pełni bezpiecznie. Jest to o tyle ważne, że nie każda z nas tańczy niczym mistrzyni – dlatego wsparcie doświadczonego, pewnego swoich umiejętności, a w dodatku najlepiej zaufanego tancerza, może sprawić, że taniec, w którym początkowo czujemy się nieswojo, zacznie być dla nas wspaniałą zabawą. Mówi się, że w życiu jak w tańcu – i jest w tym sporo prawdy! Prowadzący, zdecydowany, a przy tym ciepły i delikatny mężczyzna na parkiecie może okazać się niesamowitym partnerem w codzienności – dającym wsparcie oraz poczucie bezpieczeństwa, którego pragnie tak wiele z nas. Zanim jednak wydasz osąd na podstawie tańca – zastanów się jak dobrze znasz tę osobę. Nawet jeśli nie jest królem parkietu – swoją pozytywną taneczną energią może przyciągnąć Cię do siebie skuteczniej niż nie jeden uczestnik imprezy!

Spojrzenie w tańcu – wyraź swoje emocje

Choć wyrażenia emocji w tańcu może odbywać się poprzez sam ruch – ważnym jego elementem jest spojrzenie Twojego partnera / partnerki. Jeśli “coś jest na rzeczy” – z całą pewnością dostrzeżesz w drugiej osobie zainteresowanie, uważność, akceptację. Przeszywające, pełne pożądania spojrzenie może działać lepiej niż afrodyzjak – to właśnie z jego pomocą możesz wyrazić to, co rzeczywiście czujesz! Dodając do tego odpowiednią muzykę, przytulenie w tańcu – na przykład w gorącej rumbie – i całą oprawę artystyczną, uzyskujesz wspaniałą scenerię do tego, by wyrazić to, co czujesz. Czasem spojrzenie jest w stanie odpowiedzieć na nawet najtrudniejsze pytania – utrzymując zmysłowy kontakt wzrokowy w tańcu możesz mieć pewność, że Wasza relacja zmienia się z przyjacielskiej w znacznie bardziej namiętną i romantyczną.

Walentynki już za nami – ale to nie oznacza, że czas na małe, miłe gesty jest już stracony! Każdego dnia warto wyrażać swoje uczucie w tańcu – włączając ulubioną muzykę, poruszając się w rytm odprężających dźwięków, wysyłając drugiej połówce właściwe dla relacji sygnały. Im więcej pasji i namiętności na parkiecie – tym lepiej! Sam / a wiesz na jak wiele możesz sobie pozwolić, aby Twoja druga połówka czuła się komfortowo.

Do dzieła!