Taniec przed telewizorem lub na macie? Ale jak to? Tańczyć można w klubie, na zajęciach tanecznych czy na weselu… ale przed ekranem telewizora? Oczywiście, że tak i jak się okazuje – w ostatnich czasach jest to niezwykle modny i bardzo lubiany trend. Otóż to nie tylko świetna forma rozrywki, to także sposób na spędzenie wolnego czasu z koleżankami, kolegami, chłopakiem, czy rodziną. Coś jeszcze? Pewnie! To także możliwość nauki tańca z zacisza domu!

Naukę tańca możesz zacząć już dziś przed konsolą lub na macie tanecznej. Jeśli więc nie chcesz wychodzić z domu, a marzysz o tym, aby przyswoić kilka nowych kroków tanecznych a przy tym spalić zbędnych kalorii – nie zwlekaj! 

A może planujesz imprezę i chcesz dostarczyć dodatkowych atrakcji dla gości? To z pewnością znakomity pomysł! Wszyscy będą uradowani i długo nie zapomną tych chwil. Planujesz dziecka urodziny? To również idealna opcja, aby umilić czas dzieciakom! Mnóstwo muzyki, nowe kroki taneczne, najnowsze piosenki, a przy tym świecące dodatki – Twój maluch będzie wniebowzięty! A jego goście nie będą mogli doczekać się kolejnych urodzin Twojego dziecka! 

Popularne gry taneczne – co wybrać? 

Znudziły Ci się gry zręcznościowe, sportowe, sprawnościowe, przygodowe i ciągłe siedzenie przed ekranem tv? Na szczęście tego typu urządzenia oprócz różnego rodzaju gier oferują też gry ruchowe, dzięki którym to Ty będziesz aktywny, a przy tym będziesz świetnie się bawić. Zapomnij więc o siedzeniu na krześle z ipadem w ręku. Niezależnie od tego jaką muzykę preferujesz (pop- hip-hop, rock) w tej grze z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Wystarczy trochę chęci i dobre nastawienie! 

Taniec w domu

Poniżej przedstawię kilka tytułów gier, które są warte uwagi i podczas których można się świetnie bawić, zarówno samemu, jak i w gronie rodziny czy znajomych! Do dzieła! 

JUST DANCE

Jedną z najbardziej popularnych tytułów jest gra Just Dance. Swój debiut miała już w 2009 roku. Wówczas gracze chcąc w nią zagrać musieli dokupować dodatkowe akcesoria, takie jak kamera, którą należało podłączyć bezpośrednio do konsoli. Na szczęście technologia poszła do przodu. Obecnie, aby zagrać w Just Dance wystarczy mieć konsolę i grę. Najnowsze urządzenia są na tyle inteligentne, że gracze muszą zainstalować jedynie grę na telefonie, a w jej trakcie trzymać w ręku telefon. 

Gra oferuje wiele utworów i układów tanecznych (jest ich aż 500!). Uczestnik gry musi naśladować ruchy taneczne z ekranu telewizora, a celem gry jest naśladowanie niekiedy zabawnych i mocno wyginanych ruchów. Gracz dzięki temu nie tylko spala zbędne kalorie, ale przyjemnie i zabawnie spędza czas sam lub z najbliższymi. 

BOOGIE

To kolejna propozycja gry tanecznej, tym razem nieco inna od Just Dance. Tutaj nie zmęczysz się tak jak w przypadku Just Dance, ale co jest w tej grze, czego nie ma w poprzedniej? Fabuła! Podczas przechodzenia poziomów należy pokonać pewną przygodę taneczną w trakcie której trzeba też śpiewać. 

Taniec na macie, czyli dobra zabawa dla dorosłych i dzieci 

Oprócz gier na konsolę warto zastanowić się nad matą do tańczenia. Wszyscy uwielbiają gry! A co mówić o grze tanecznej, pełnej śmiechu, ruchu, śpiewu i podskoków. To z pewnością świetna forma rozrywki dla dorosłych i najmłodszych! Wszyscy przy niej nie tylko będą się dobrze bawić. Dzięki atrakcji nauczą się podstawowych kroków tanecznych takich jak salsa, cha-cha, czy tango. A to wszystko odbywa się przy interaktywnej muzyce i świecących dodatkach! Co więcej, w trakcie zabawy mogą bawić się solo lub w duecie, więc to również ogromny plus. 

Kolejną zaletą tańca w domu na macie jest fakt, że zabawa dostosowywana jest do wieku i umiejętności użytkownika. Dlatego inaczej będzie wyglądała rozgrywka dla 2-latka, inaczej dla 6-latka, a jeszcze inaczej dla nastolatka czy osoby dorosłej. 

Przed zakupem maty do tańczenia warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Jeśli zakup będzie przeznaczony do tańczenia w duecie – warto wybrać większą matę, tak aby nauka kroków i cała zabawa odbywała się w komfortowych warunkach. Warto też zwrócić uwagę na przyczepność i jej grubość, które odpowiedzialne są za amortyzację, a tym samym za zminimalizowanie ryzyka przypadkowej kontuzji. Co więcej, mata powinna być wykonana z grubego i antypoślizgowego materiału. 

Bardzo popularną matą jest Stepmania, która świetnie się spisuje dla dorosłych, jak i dzieci. Sama mata wykonana jest z materiału antypoślizgowego więc jest w pełni bezpieczna. Na czym polega gra? W rytm muzyki rozbrzmiewającej z głośników należy stopami nadeptywać na właściwe elementy na macie, a wszystko to trzeba wykonywać w odpowiednim czasie. Ta forma zabawy pozwoli w radosny sposób spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi. 

Czy taniec w domu jest korzystny dla zdrowia? 

Taniec, zarówno ten domowy, jak i ten bardziej profesjonalny, czyli praktykowany na zajęciach tanecznych jest korzystny dla naszego zdrowia. Dzięki regularnej aktywności fizycznej możesz nie tylko spalić zbędne kilogramy. To rodzaj sportu, po którym każdy jest szczęśliwy i tryska pełną energią do życia. Taniec poprzez zwiększenie poziomu endorfin korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. W trakcie godzin tanecznych zapominamy o codziennych troskach, problemach i pozwalamy wyzbyć się negatywnych emocji. Po systematycznych treningach zauważysz, że Twoja sylwetka ulega zmianie, jeszcze smuklejsza, szczuplejsza, gibka i bardziej elastyczna. Do tego zauważysz, że Twoja waga uległa zmianie i spadła o kilka kilogramów w dół. Te wszystkie zalety wpływają na ogólny nastrój i sprawiają, że nie możesz doczekać się, kiedy od nowa zaczniesz tańczyć! Zatem do dzieła.